Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Explorers Festival zakończony


29-11-2010


W Łodzi zakończyła się jedna z największych imprez dla miłośników ekstremalnych podróży na świecie. Explorers Festival i jego goście, jak co roku przyciągnęli tysiące odwiedzających z całej Polski.

Wśród tegorocznych gości największy aplauz wzbudził Jet-Man - czyli Yves Rossi ze Szwajcarii, który obalił mit Ikara jako jedynego człowieka, który potrafi latać oraz Martyna Wojciechowska, która swoją barwną opowieścią pobudziła widownię do czerwoności. Wspaniałymi dokonaniami swoimi i swojej wielkiej rodziny podzielił się również Jamling Tenzing Norgay (Indie), syn pierwszego zdobywcy Mount Everestu, a Joâo Garcia i Piotr Pustelnik opowiadali o swoich wrażeniach ze zdobycia najcenniejszego trofeum we wspinaczce górskiej, czyli Korony Himalajów.

 

Jak co roku nie brakło mistrzów sztuki fotografii - tym razem w osobie Simona Cartera (Australia) fotografującego mistrzów wspinaczki ściankowej, który jednocześnie został uhonorowany prestiżową nagrodą Camera Extreme.


Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się Wielka Lekcja Geografii gdzie siedmiuset uczniów szkół gimnazjalnych i liceów mogło twarzą w twarz spotkać się z herosami eksploracji światowej i zobaczyć, że poza ekranem komputera i wygodnym fotelem jest wielki, piękny i ekscytujący świat.


Źródło: www.rotwl.pl
Foto: www.rotwl.pl

Komentujesz: Explorers Festival 2010 zakończony

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal, wspinaczka, explorers festival, łódź, podróźe, wojciechowska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie