Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wsiądź to tramwaju byle jakiego…19-09-2011


16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego głównym celem jest promocja proekologicznych rozwiązań w transporcie i komunikacji zbiorowej. W ramach ETZT, 22 września obchodzony będzie także Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia wszyscy właściciele samochodów będą mogli podróżować komunikacją miejską bezpłatnie.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu obchodzony jest od 2002 roku. Jego inicjatorem była Komisja Europejska. Co roku, przy okazji obchodów ETZT, jego organizatorzy, organizacje pozarządowe oraz media, przypominają o szkodliwym wpływie spalin samochodowych na zdrowie i życie człowieka, promują proekologiczne rozwiązania w transporcie, alternatywne paliwa i komunikację zbiorową.


22 września wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli komunikacją miejską w Warszawie podróżować bezpłatnie. Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego.


To zachęta dla wszystkich zmotoryzowanych, by przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej. Żeby umożliwić posiadaczom dowodów rejestracyjnych dostanie się do metra, na wszystkich stacjach, skrajne bramki biletowe będą otwarte. Zostaną oznakowane specjalnymi naklejkami.


Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2008 roku z tej oferty skorzystało 70 kierowców (tyle dowodów tego dnia sprawdzili kontrolerzy biletów ZTM). W 2009 roku było ich już 275. W roku ubiegłym liczba kierowców, którzy zdecydowali się na pozostawienie swoich ukochanych „czterech kółek” w garażach doszła prawie do 500. Dzięki temu, choć uprzykrzające życie korki nie zniknęły z ulic, było na nich o ok. 500 samochodów mniej. To najlepszy argument za tym, że takie działania są jak najbardziej potrzebne.


Źródło: ZTM


Komentujesz: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, ztm, transport miejski, etzt


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie