Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Europejski Dom Spotkań Młodzieży w Warszawie13-02-2011


19 stycznia, na Nowym Mieście w Warszawie otwarto, Europejski Dom Spotkań Młodzieży. Do podstawowych zadań placówki należy nie tylko zapewnienie noclegu przejeżdżającym do stolicy młodym ludziom, ale także wspieranie i inicjowanie współpracy międzynarodowej wśród młodzieży.


Europejski Dom Spotkań Młodzieży mieści się przy ulicy. Jest tam dziewięć pokoi o podwyższonym standardzie: z łazienkami, wyposażonych w telewizory, lodówki i bezpłatny dostęp do internetu. Goście mogą także korzystać ze świetlicy, kuchni, pralni czy suszarni. Jednocześnie w placówce zatrzymać się może 30 osób. Warto zaznaczyć, że budynek i pomieszczenia dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Warszawa jest stolicą. Miastem, które młodzi ludzie chcą poznawać, zwiedzać. Przyjeżdżają nawet z bardzo daleka. (...) Chcemy im pomagać, bo poprzez kontakt między ludźmi, poprzez wymianę myśli, powstają wzajemne więzi, zawierane są znajomości, przyjaźnie - mówiła podczas otwarcia placówki prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.


Obiekt przy Długiej stanowi całość wraz z dawnym Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym nr 2 przy ulicy Smolnej. Łącznie dysponują 140 miejscami. Jak zaznaczył dyrektor Domu, Henryk Głuski, cena dla grup szkolnych w Europejskim Domu to 65 lub 50 zł od osoby za dobę w zależności od pokoju, a w schronisku na Smolnej - 20 lub 25 zł.


Poza nowo otwartą placówką, w Warszawie działają ponadto dwa całoroczne szkolne schroniska młodzieżowe: Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Syrenka" przy ulicy Karolkowej (ma 140 miejsc) i Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Warszawskim Centrum Sportu Młodzieżowego Agrykola przy ulicy Myśliwieckiej (70 miejsc). Schroniska w Warszawie mają status publicznych placówek oświatowo-wychowawczych, dla których organem prowadzącym jest miasto.


Jak zaznaczają przedstawiciele stołecznego ratusza, powołanie Europejskiego Domu Spotkań Młodzieży pozwoli udoskonalić współpracę z bliskimi partnerami - Kijowem i Tel Awiwem, w ramach zawartych już umów o współpracy edukacyjnej. Kontakty z Kijowem to współpraca uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli lokalnych władz odpowiadających za oświatę. Najbliższe miesiące poświecone będą wspólnym projektom przygotowującym młodzież z obu miast do udziału w przedsięwzięciach związanych w mistrzostwami europy w piłce nożnej Euro 2012.

 

Źródło: onet.pl


Komentujesz: Europejski Dom Spotkań Młodzieży w Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, mazowsze, stolica, europejski dom spotkań młodzieży


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie