Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Europa stawia na Kraków

13-03-2009


Jedno z centrów europejskiej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji może powstać pod Wawelem, pisze "Dziennik Polski".

 

 

Akademia Górniczo-Hutnicza będzie w Polsce koordynować działalność Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w ramach Europejskiego Instytutu Technologicznego. To ogromne przedsięwzięcie, którego istotą jest międzynarodowa współpraca uczelni i instytucji naukowych z przemysłem. Jego cel - to tworzenie najnowocześniejszych rozwiązań w sektorze energetycznym.

 

Wspólnotę Wiedzy i Innowacji mają tworzyć uczelnie, instytuty badawcze, firmy, banki inwestycyjne, instytucje rządowe i samorządowe. Budżet na działalność ma pochodzić w 25 proc. z Unii Europejskiej. Będzie to na początku 100 mln euro rocznie, ale za kilka lat ta suma może się zwiększyć sześciokrotnie. Pozostałą część mają zgromadzić uczestnicy projektu - przedsiębiorstwa i banki. Wsparcie finansowe obiecało też Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

- Cel osiągniemy, gdy wspólny projekt kilku państw, w tym naszego, zaliczony zostanie do grona zwycięzców konkursu rozpisanego przez Unię Europejską, powiedział "Dziennikowi Polskiemu" prof. Tomasz Szmuc, prorektor AG-H. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w sierpniu 2009 r. Od stycznia lub lutego przyszłego roku jego laureaci otrzymywać będą pieniądze z UE.

 

źródło: turystyka.wp.pl

 Komentujesz: Europa stawia na Kraków

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie