Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Enduro Me - Szczebel w Beskidzie Wyspowym28-06-2011


Wraz z początkiem czerwca wystartował ekstremalny projekt filmowy „Enduro Me”, będący opowieścią o rowerowym enduro w Polsce. Punkt kluczowy filmu stanowi odkrywanie najbardziej atrakcyjnych miejsc dla kolarza górskiego w Polsce. Mariusz Bryja i Tomasz Dębiec odwiedzają w tym celu pięć miejscowości w Karpatach oraz w Sudetach. Poniżej prezentujemy relację z pierwszego dnia zdjęciowego do filmu „Enduro Me”.


Szczebel w Beskidzie Wyspowym

Szczebel, czy też Strzebel, jak niektórzy określają to śmiałe wzniesienie, reprezentuje charakterystyczny typ ukształtowania terenu dla Beskidu Wyspowego. Góry w tej okolicy nie układają się w długie grzbiety, jak to ma miejsce w innych częściach Beskidów, ale strzelają w górę samotnie, bez żadnego towarzystwa.


Z wierzchołka Szczebla prowadzą dwa fantastyczne zjazdy – zarówno na wschodnią jak i zachodnią część góry – oba czarnym szlakiem turystycznym. Przewyższenie, jakie mamy do pokonania wynosi ponad 600 metrów, przy długości zjazdów – 4,2 km na wschód i 5,4 km na zachód.


Absolutnym hitem jest krótsza linia. Łatwe i szybkie odcinki po gładkich gliniastych ścieżkach przeplatają się tu z trudnymi fragmentami wśród skał, progów i rumowisk. Kiedy myślisz, że kluczowe trudności są pokonane teren robi się coraz bardziej stromy, by w końcu przejść w „ściankę”, na której szlak przybiera postać niewygodnej rynny, ukształtowanej zapewne przez pędzącą tu podczas deszczu wody. Zjechanie „rynną” jest możliwe tylko w dobrych warunkach.


Tym razem mieliśmy jednak szczęście – górna część „rynny” była w sam raz, od połowy ciemniała od wilgoci, ale i tu przyczepność okazała się nie najgorsza. W konsekwencji czego po raz pierwszy udało nam się tu zjechać. Podobno udało się to tylko kilku bikerom…

CDN…


Więcej informacji na stronie www.endurome.com oraz na Facebooku.


Komentujesz: Enduro Me: Szczebel w Beskidzie Wyspowym

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: karpaty, wyprawa rowerowa, enduro me, sudety, kolarstwo górskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie