Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

"Enduro Me" dostępny w sieci w jakości HD!24-11-2011


Enduro to zabawa z szybkością, grawitacją i wymagającym terenem. Jazda w deszczu, upale i zimnie, byle w pięknych i ciekawych miejscach. Właśnie to jest kwintesencją kolarstwa górskiego i to znajdziecie w „Enduro Me” - filmie, który opowiada o najciekawszych miejscach do uprawiania MTB w Polsce. Oto jak wspominają swoją przygodę jej uczestnicy, riderzy Tomek Dębiec oraz Mariusz „Brian” Bryja.


- Wybierając plenery do „Enduro Me” staraliśmy się pokazać takie, które mają unikalny charakter, są na swój sposób malownicze i po prostu dają radość z jazdy. Szczególnie dobrze wspominamy okolice Dukli w Beskidzie Niskim. Tutejsze góry są niepozorne, ale wystarczy spróbować poznać je bliżej żeby przekonać się, jak wiele mają do zaoferowania i jak różnorodne są tutejsze ścieżki. Wiele z nich to gliniaste, gładkie singletracki, na których można rozwijać niebotyczne prędkości i skakać z naturalnych muld.


- Beskid Wyspowy prowokuje trudnymi ścieżkami. Kamienistymi i bardzo stromymi, których płynne przejechanie jest niemałym wyzwaniem. O relaks też tu można zadbać serwując sobie kojące widoki na Tatry i szereg beskidzkich pasm.


- Z kolei Zawoja przywitała nas różnorodnością. Ta najrozleglejsza wieś w Polsce, rozpięta pomiędzy Pasmem Policy, a Pasmem Jałowieckim, oferuje każdy rodzaj nawierzchni na swoich ścieżkach. Są gliniaste fragmenty, ale też karkołomne zjazdy usiane kamieniami i poprzecinane progami skalnymi.


- Ostatnie odwiedzone przez nas miejsce to Śnieżnik w Sudetach. To góra inna niż wcześniej przez nas poznane. Rozległa, o płaskim wierzchołku, ale ze stokami kończącymi się w głębokich dolinach. Ścieżki usiane są tu głazami, a w wielu miejscach oplata je dodatkowo pajęczyna świerkowych korzeni.


- Każde miejsce dało nam inny rodzaj doznań, karmiło nas innymi krajobrazami. Radość z jazdy i poznawanie nowych miejsc to to co najlepsze w kolarstwie górskim.

 


Riderzy: Tomek Dębiec, Mariusz „Brian” Bryja
Produkcja: Tomek Dębiec
Zdjęcia i montaż: Kostek Strzelski
Muzyka: Duberman


Więcej informacji na temat projektu „Enduro Me” znajdziecie na stronie www.endurome.com oraz na Facebooku.


Portal Polska Wita jest patronem medialnym projektu „Enduro Me”


Komentujesz: Enduro Me dostępny w sieci w jakości HD!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: karpaty, wyprawa rowerowa, enduro me, sudety, kolarstwo górskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie