Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Elka rządzi lubelskim11-11-2010


Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przedstawiło nowy System Identyfikacji Wizualnej Województwa Lubelskiego. Jej sercem jest Elka, zachowująca kształt litery L ikona, wypełniona zależnym od okoliczności wnętrzem.

 

Głównym elementem Systemu Identyfikacji Wizualnej Województwa Lubelskiego jest Elka. Czasem występuje na drugim planie, czasem wychodzi na plan pierwszy – jednak zawsze jest obecna. Jest „awatarem”, który zachowując spójny kształt litery L, nieustannie zmienia swoje wnętrze, w zależności od tego, do kogo mówimy i co chcemy przekazać. Elkę może wypełniać ikona, ilustracja fotografia lub kolor. Zmienność Elki odzwierciedla różnorodność Regionu Lubelskiego. Dzięki zmiennemu charakterowi Elki logo promocyjne pokazuje różnorodne oblicza Lubelszczyzny.

 

Autorzy Systemu Identyfikacji Wizualnej Województwa Lubelskiego z krakowskiej agencji No Hau Studio podkreślali, że jest to pierwszy w Polsce system identyfikacji regionalnej, który daje użytkownikowi tak wielką wolność kreatywną.

 

Oczywiście różnorodność Elek i założona wolność w ich kreowaniu nie oznaczają całkowitej dowolności logotypu. Logotyp promocyjny Lubelszczyzny jest określony. To znak słowno-graficzny zawierający formę graficzną: Elkę, napis Lubelskie oraz hasło: Smakuj życie.

 

Z okazji wprowadzania nowego systemu identyfikacyjnego Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zorganizował konkurs pod hasłem Pokaż Swoją Elkę. Szczegóły konkursu na stronie internetowej www.elka.lubelskie.pl.źródło: elka.lubelskie.pl/dziennikturystyczny.pl

Komentujesz: Elka rządzi lubelskim

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: lubelskie, identyfikacja wizualna, elka


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie