Ełk: Rowerowa Mazovia na Mazurach
12-08-2011
Od 13 do 15 sierpnia br. w Ełku odbędą się zawody z cyklu Mazovia MTB Marathon. Jest to edycja zaliczana do klasyfikacji Gwiazdy Mazurskiej - trzydniowego maratonu rowerowego, organizowanego w przepięknym krajobrazie mazurskich jezior. Wystartować może każdy, kto posiada sprawny rower i kask - niezależnie od wieku.
Piękną wizytówką Gwiazdy Mazurskiej jest dystans Hobby. Zawodnikom z tego dystansu - w większości dzieciom - należy się szczególne uznanie za 3-dniowy start. Dzięki doskonałej organizacji oraz rodzinnej atmosferze panującej na trasach, cykl Mazovia MTB Marathon cieszy się niesłabnącą popularnością wśród amatorów kolarstwa, ich rodzin oraz kibiców. To dla nich wszystkich organizatorzy przewidzieli moc atrakcji, zorganizowanych w pięknej otoczce mazurskiej przyrody. Jeziora i lasy studzą emocje rozgrzane na trasach wyścigu, dzięki czemu jest to idealny sposób spędzenia wolnego czasu na łonie natury.
Cykl Mazovia MTB Marathon od 6 lat przyciąga niezliczoną rzeszę fanów maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Zawody te skierowane są głównie do amatorów, którzy mogą pokonywać trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Dla dzieci i osób rozpoczynających swoją przygodę z MTB stworzono dystans Hobby o długości 5-10 km. Bardziej zaawansowani uczestnicy mają do wyboru dystans Fit (15-30 km) lub Mega (50-65 km). Dla najwytrwalszych istnieje 75-100 km trasa Giga, której pokonanie jest nie lada wyczynem.
Więcej informacji o zawodach na stronie www.mazoviamtb.pl














Wpisz komentarz
Zamknij to okno