Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ełk: Rowerowa Mazovia na Mazurach12-08-2011


Od 13 do 15 sierpnia br. w Ełku odbędą się zawody z cyklu Mazovia MTB Marathon. Jest to edycja zaliczana do klasyfikacji Gwiazdy Mazurskiej - trzydniowego maratonu rowerowego, organizowanego w przepięknym krajobrazie mazurskich jezior. Wystartować może każdy, kto posiada sprawny rower i kask - niezależnie od wieku.


Atrakcją najbliższej edycji cyklu będzie trzydniowy maraton o wdzięcznej nazwie "Gwiazda Mazurska", w trakcie którego uczestnicy każdego dnia pokonują inną trasę. Pierwszy dzień to maraton rozgrywany na zasadach Mazovia MTB Marathon, a więc z podziałem na dystanse Hobby, Fit, Mega oraz Giga. Start i metę tego etapu usytuowano nad jeziorem Ełk, co pozwala na korzystanie z chronionej plaży, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz licznych kafejek i restauracji. Drugiego dnia zawody rozpoczynają i kończą się w Olecku, gdzie przygotowano bardzo ciekawe odcinki specjalne. Ostatniego dnia wracamy na trasy wokół Ełku, a po zakończeniu zawodów odbędzie się losowanie nagród wśród uczestników maratonu.


Piękną wizytówką Gwiazdy Mazurskiej jest dystans Hobby. Zawodnikom z tego dystansu - w większości dzieciom - należy się szczególne uznanie za 3-dniowy start. Dzięki doskonałej organizacji oraz rodzinnej atmosferze panującej na trasach, cykl Mazovia MTB Marathon cieszy się niesłabnącą popularnością wśród amatorów kolarstwa, ich rodzin oraz kibiców. To dla nich wszystkich organizatorzy przewidzieli moc atrakcji, zorganizowanych w pięknej otoczce mazurskiej przyrody. Jeziora i lasy studzą emocje rozgrzane na trasach wyścigu, dzięki czemu jest to idealny sposób spędzenia wolnego czasu na łonie natury.


Cykl Mazovia MTB Marathon od 6 lat przyciąga niezliczoną rzeszę fanów maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Zawody te skierowane są głównie do amatorów, którzy mogą pokonywać trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Dla dzieci i osób rozpoczynających swoją przygodę z MTB stworzono dystans Hobby o długości 5-10 km. Bardziej zaawansowani uczestnicy mają do wyboru dystans Fit (15-30 km) lub Mega (50-65 km). Dla najwytrwalszych istnieje 75-100 km trasa Giga, której pokonanie jest nie lada wyczynem.


Więcej informacji o zawodach na stronie www.mazoviamtb.pl


Komentujesz: Ełk: Rowerowa Mazovia na Mazurach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: rower, ełk, mazovia mtb marathon, gwiazda mazurska, zawody rowerowe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie