Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ełk: Kup sobie zamek!

06-04-2010


Kosztuje tyle co luksusowy apartament, ale jest... zamkiem krzyżackim, do kupienia!

 

Krzyżacki zamek w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) został ponownie wystawiony na sprzedaż. Poprzednie próby zbycia zamku przez miasto nie powiodły się, ale samorząd liczy, że teraz na rynku nieruchomości jest lepsza koniunktura.

 

 

Informacje o zamiarze sprzedaży zamku krzyżackiego o powierzchni 760 metrów kwadratowych, budynku powięziennego i innych budowli, wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste na 99 lat dwóch działek, ukazały się w lokalnej prasie. Przetarg i licytację zaplanowano na 8 czerwca w urzędzie miasta w Ełku.

 

Cena wywoławcza została określona na 1 mln 748 tys. 300 zł. Zamek położony jest w centrum miasta na wyspie Jeziora Ełk. Jak poinformował kierownik referatu gospodarki nieruchomościami w urzędzie miasta w Ełku Tomasz Szymański, poprzednie przetargi miały charakter ofertowy, czyli ewentualny nabywca przedstawiał kwotę, jaką może zapłacić za nieruchomość, nie znając propozycji konkurentów. Obecnie rozpisany przetarg jest ustny nieograniczony i nieruchomość zostanie sprzedana temu, kto więcej wylicytuje.

 

Zamek jest obiektem zrujnowanym, którego remont przerwano w latach 70-tych. Historycznie zamek pochodzi z XV wieku i zawiera - co rzadkie - oryginalne mury z tego okresu. Obok zamku znajduje się historycznie znacznie nowszy budynek powięzienny z XIX wieku. Ponadto do tych budynków przybudowano w trakcie remontu budynki dodatkowych klatek schodowych i kotłowni lokalnej z garażami. 

 

Obecnie otoczenie zamku jest wykorzystywane do organizowania imprez plenerowych, natomiast wnętrze zamku nie nadaje się do prowadzenia działalności. Aby zamek nie niszczał, miasto wymieniło okna i naprawiło stropy.

 

 

Przyszły inwestor musi zaadaptować zamek w ciągu 5 lat.

 

źródło: wiadomosci.gazeta.pl/Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w Ełku


foto: Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w Ełku

 


Komentujesz: Ełk: Kup sobie zamek!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie