Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ekspert Śląskich Smaków poszukiwany


12-04-2012


Uwielbiasz gotować? Nieobce są ci dania kuchni regionalnej? Chcesz w praktyce sprawdzić swoje kulinarne umiejętności? Już dziś zgłoś się do konkursu kulinarnego VII Festiwalu „Śląskie Smaki”.

Organizatorzy zapraszają zarówno gotujących amatorów i profesjonalnych kucharzy, jak i uczniów szkół gastronomicznych. Warunek jest jeden – przygotowywane potrawy muszą być związane z bogatymi tradycjami kulinarnymi województwa śląskiego.


Konkurs kulinarny jest główną atrakcją organizowanego już od siedmiu lat Festiwalu „Śląskie Smaki”. W tym roku impreza odbędzie się wcześniej niż zazwyczaj, bo już 26 maja w Parku Śląskim w Chorzowie. Kucharze rywalizować będą o tytuł Eksperta Śląskich Smaków, nagrodę Złotego Durszlaka i nagrody rzeczowe. W konkursie mogą wziąć udział 24 drużyny podzielone na trzy kategorie.


- Zapraszam gotujące rodziny, panie z kół gospodyń wiejskich, zawodowych kucharzy i uczniów szkół gastronomicznych, dla których w tym roku utworzyliśmy osobną kategorię konkursową. Na zgłoszenia drużyn czekamy do 30 kwietnia – powiedziała Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.


Obok atrakcji kulinarnych – konkursu oraz pokazów kuchni poszczególnych części województwa śląskiego: częstochowskiej, zagłębiowskiej, góralskiej i górnośląskiej – na imprezie nie zabraknie występów artystycznych.


- Na scenie zagoszczą lokalne zespoły i kabaret o smakowitej nazwie Słoiczek Po Cukrze. Jestem pewna, że tłumy przyciągnie też Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który tradycyjnie już wystąpi na zakończenie imprezy. Takie atrakcje i sam Park, w którym odbędzie się Festiwal gwarantują niezapomniane, nie tylko kulinarne, doznania – dodała Agnieszka Sikorska.


VII Festiwal „Śląskie Smaki” odbędzie się 26 maja w Parku Śląskim w Chorzowie, na terenie obok Hali Kapelusz. Początek konkursu kulinarnego o 13.00.


Więcej informacji na stronie www.slaskiesmaki.pl


Komentujesz: Ekspert Śląskich Smaków poszukiwany

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: festiwal kulinarny, chorzów, śląskie smaki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie