Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ekologiczne targowiska na Śląsku


15-12-2011


Za ponad 11 mln zł powstaną w województwie śląskim targowiska ekologiczne, na których będzie można kupić lokalne produkty i płody rolne. Do tej pory zainteresowanie budową lub modernizacją targowiska wyraziło ponad 50 gmin m.in. z okręgu bielskiego.


W ogłoszonym w środę przez Zarząd Województwa Śląskiego konkursie "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej - w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego" mogą uczestniczyć gminy, w których mieszka nie mniej niż 1 tys. osób, ale nie więcej niż 50 tys.


Na targowiskach będzie można kupić lokalne produkty i płody rolne pochodzące z ekologicznych gospodarstw. Budżet konkursu wynosi 11,24 mln zł, przy czym dofinansowanie na jedno targowisko nie może przekroczyć 1 mln zł. To oznacza, że w woj. śląskim są pieniądze na budowę lub modernizację minimum 12 targowisk, ale może ich być więcej. W środę w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie z gminami rolniczymi.


- W tej chwili trudno jest nam określić, ile targowisk powstanie w województwie śląskim. Na razie jesteśmy na etapie organizacji spotkań z samorządowcami. Do tej pory zainteresowanie konkursem wyraziło ok. 36 gmin z okręgu częstochowskiego i ok. 20 z bielskiego - powiedziała w środę PAP członek zarządu Województwa Śląskiego Aleksandra Banasiak.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w Urzędzie Marszałkowskim od 2 stycznia do 29 lutego 2012 roku.


Źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Ekologiczne targowiska na Śląsku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: śląsk, ekologiczne targowiska, regionalne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie