Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Eko taksówki już na ulicach Warszawy20-03-2012


Już jutro pierwsze samochody EcoCar System wyjadą na ulice stolicy. Nowy przewoźnik oferuje wiele dotąd niespotykanych udogodnień i ekologiczną jazdę - większość floty będzie zasilana energią elektryczną. W pierwszym okresie obowiązywać będą niższe ceny za kilometr.


W trakcie najbliższych dni coraz więcej taksówek EcoCar System będzie wyjeżdżać na ulice stolicy. Udostępniane zostaną także kolejne funkcje, takie jak: dostęp do Internetu, wideokonferencje, telewizja cyfrowa, własna playlista utworów muzycznych czy translator dla obcokrajowców. Odpowiada za nie stworzony na potrzeby firmy system informatyczny, który zarządza także pracą wszystkich samochodów. System ten przekazuje informacje, ile pasażer zapłaci za kurs i na którą godzinę dojedzie na miejsce, zanim jeszcze podróż się rozpocznie.


Obecnie trwają ostatnie testy usługi. Właściciel zapowiada, że w związku z nimi, w ciągu najbliższego miesiąca trwać będzie faza BETA, w trakcie której wszystkie usługi będą stopniowo wprowadzane. Wszyscy pasażerowie będą mogli się podzielić swoimi uwagami na temat jakości funkcjonowania EcoCar System. Zostaną one gruntownie rozpatrzone pod kątem wprowadzenia w życie.


EcoCar System jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Polsce. Właściciel postawił na ekologię i komfort pasażera. Docelowo na każdy tysiąc samochodów, siedemset ma być napędzanych energią elektryczną, co pozwoli na znaczące oszczędności paliwa i emisji dwutlenku węgla. Green Capital City ma w planach ekspansję na rynki największych polskich miast: Krakowa, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Łodzi i Szczecina. Cała flota liczyć będzie w sumie 7 000 pojazdów.


Źródło: Serwisu Informacji Zleconych PAP


Komentujesz: Eko taksówki już na ulicach Warszawy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, ekologiczna, eko taxi


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie