Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Egzotyczny sylwester pod palmami


29-11-2012


Jak wynika ze statystyk rezerwacyjnych serwisu Travelplanet.pl, Polacy wybierają spędzanie Bożego Narodzenia w domowym zaciszu, ale w Sylwestra chcą zaszaleć.


Spośród użytkowników serwisu, którzy chcą spędzić Boże Narodzenie i Sylwestra na zagranicznym wyjeździe, tylko 15,3 proc. zdecydowało się na Wigilię poza Polską. Zdecydowanie chętniej chcą witać Nowy Rok w egzotycznej scenerii (84,7 proc. turystów).


Okres świąteczno—noworoczny blisko połowa (48,6 proc.) wszystkich klientów Travelplanet.pl i blisko dwie trzecie (65 proc.) turystów, którzy gdziekolwiek za granicą chcą witać Nowy Rok spędzi w Egipcie. Coraz bardziej popularne stają się też dalekie wyprawy: Kenia, Chiny czy Tajlandia skusiły 8 proc. klientów serwisu. Na Wyspach Kanaryjskich przełamie się opłatkiem i wypije sylwestrową lampkę szampana 15,3 proc. wszystkich turystów, rezerwujących wyjazd za pośrednictwem Travelplanet.pl.


Tyle samo turystów co na Kanary wybiera się w tym czasie na narty lub snowboard do zimowych kurortów Austrii, Włoch, Czech i Słowacji. Turyści, preferujący na Boże Narodzenie i Nowy rok ośnieżone stoki niż „powtórkę z lata” zdecydowanie częściej wybierają alpejskie ośrodki niż stacje narciarskie w Czechach i Słowacji: 71 proc. narciarzy i snowboardzistów wybiera się w Alpy austriackie i włoskie.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Egzotyczny sylwester pod palmami

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: święta, sylwester, boże narodzenie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie