Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dzień otwarty w wielickim muzeum


09-11-2012


18 listopada br. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Zamku Żupnego oraz ekspozycji w kopalni.


W ramach pobytu w Zamku będzie można zobaczyć prezentowane po raz pierwszy wyroby rzemiosła artystycznego-solniczki ze srebra złoconego (XVIII- XIX w.), zapoznać się z oryginalną korespondencją prowadzoną przez wielicką kopalnię oraz zgłębić tajniki budowy maszyn i urządzeń górniczych „zaglądając” do podręcznika górnictwa z XVIII w.


Dla miłośników geologii przygotowano niezwykłe okazy wtórnych form krystalizacji halitu oraz pierwotnych skał solnych. Zwiedzający zobaczą również zachowany w bardzo dobrym stanie skarb groszy praskich pochodzących z XIV w., odwiedzą wystawy stałe oraz wystawę czasową „Koń w malarstwie polskim”, która przedstawia piękno i siłę tych niezwykłych zwierząt.


Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach przybliżających tematykę pracy koni w kopalni. Ponadto w interaktywny sposób, poprzez udział w quizach, układaniu puzzli, grze "memory", dowiedzą się jak cenną kolekcję solniczek posiada wielickie muzeum.


Odwiedzający muzeum w tym dniu będą mogli uczestniczyć w prelekcji dotyczącej zabezpieczania wyrobisk (rezerwatów górniczych). Zwiedzanie Muzeum w kopalni wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacje przyjmowane są od 12 listopada 2012 r. do wyczerpania miejsc.


Więcej informacji na stronie www.muzeum.wieliczka.pl


Komentujesz: Dzień otwarty w wielickim muzeum

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wieliczka, muzeum żup krakowskich, kopalnia soli, muzeum soli


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie