Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dzień Dziecka i Światowy Dzień Rodziny na Zamku Królewskim17-05-2011


29 maja, w niedzielę już po raz trzeci zapraszamy całe rodziny na jedyny i niepowtarzalny Dzień Dziecka i Światowy Dzień Rodziny na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego. W tym roku na Zamku czeka wszystkich moc atrakcji, które przygotowali Partnerzy wydarzenia.


Po raz pierwszy, każdy będzie mógł wyrazić swoje Zoom-Zoom malując farbami Mazdę 5 w Ogrodach Królewskich. Dzieci z rodzicami będą mogły oglądać bajki na wygodnych fotelach samochodu oraz urządzić wyścigi mini Mazdą MX-5. Dla młodych artystów zostanie zorganizowany konkurs na najładniejszy rysunek przedstawiający „Samochód moich marzeń”. Wszystkie te atrakcje przygotował Główny Sponsor imprezy firma Mazda.


Plan filmowy, reżyser i prawdziwa reklama? – takich atrakcji dostarczy Coccodrillo, najlepszy polski producent odzieży dla dzieci. A oprócz tego dwa pokoje: jeden dla dziewczynek a drugi dla chłopców. W pierwszym garderoba jak w domku dla lalek: fotele fryzjerskie, fotele dla kosmetyczek, stylistka, która dobiera ciuchy dzieciom, duże lustra i miejsce na sesje fotograficzne. Drugi pokój to tor wyścigowy dla chłopców, a w nim: opony od aut sportowych, kaski, kierownice, samochody i gry video!


Myślisz o karierze w mediach? Tylko podczas Dnia Dziecka każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił przed mikrofonem. Szkolenia i warsztaty przygotowane przez profesjonalnych radiowców, konkursy dziennikarskie a wszystko w namiocie Radia PLUS.


Na stoisku biura podróży Neckermann wszystkie dzieci i ich rodzice poczują klimat wypoczynku i dobrej zabawy jeszcze przed wakacjami. Wspólnie z Lwem Leoneckiem poszukamy skarbów, nauczymy się tańczyć i pomalujemy buzie.

Neckermann przygotował na ten dzień mnóstwo niespodzianek, którym będzie towarzyszyć doskonała zabawa z animatorami klubu Happy Events. Do wygrania plecaki i dwie wycieczki zagraniczne! Dodatkową atrakcją będzie występ ligowego zespołu siatkarzy AZS Politechnika Warszawska oraz Mecz siatkarze kontra rodzice!

Równie ciekawy program rekreacyjny dla całych rodzin przygotował Polski Związek Piłki Nożnej. Wśród atrakcji m.in.: mobilne boiska o wymiarach 6 x 9 metrów (dla dzieci) i 10 x 15 metrów (dla dorosłych) oraz bramka celnościowa. Najzdolniejsze dzieci otrzymają pamiątkowe upominki. Dzieci będą miały również okazję obejrzeć pokaz żonglerki piłką, przygotowany przez profesjonalnego freestyler‘a Pana Michała Rycaja. O dobrą zabawę zadbają profesjonalni klauni.


Najpiękniejsze zdjęcia zrobimy tylko na Dniu Dziecka i tylko w fotokabinie na stoisku Akademii Misia Haribo, a na bardzo głodnych po sesji zdjęciowej będą czekały w kąciku kulinarnym mi.in. grillowane pianki. W Ogrodach Królewskich stanie Karuzelka Haribo ¬– zabawa dla najmłodszych dzieci w wieku 2 – 4 lata oraz kącik sportowy Maoam, dający możliwość wzięcia udziału w rodzinnych konkursach sportowych m.in. skakaniu na czas czy rzucaniu piłką do celu.


Klub Bajek zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami w niezapomnianą podróż po bajkowych hitach we wnętrzach Zamkowego Kina. Będzie to niepowtarzalna okazja, by w wersji elektronicznej obejrzeć tak znane bajeczki, jak m.in.: Mała Syrenka, Pinokio, Roszponka, czy Nowe Szaty Króla. Pokazy odbywać się będą w godz. 12.00 – 16.00.

 

Wśród mnóstwa atrakcji czekających na warszawskie dzieci będą również projekcje filmów i zabawy na stoisku TVN Style, mega gry planszowe i spotkanie z redakcją miesięcznika Barbie w strefie wydawnictwa Egmont oraz ekoplastyka, zabawa klockami Geomag, zajęcia plastyczne z Agencją Dudek i Krainą Edukacji. Na Dzieci będzie czekała największa w Polsce zjeżdżalnia sprowadzona specjalnie do Zamku dzięki Avivie. Miasteczko LEGO zaprosi wszystkich do udziału w licznych konkursach i zabawach, m.in. wspólnego budowania wielkiego smoka z klocków LEGO. Podobnie jak w ubiegłym roku Mały Inżynier przeprowadzi pokazy chemiczne, pokaże zabawki fizyczne, a na stanowisku robotycznym poprowadzone będą warsztaty i pokazy robotów (m.in. duży humanoid, robot kroczący ala pająk, robot explorer do poruszania w terenie, a w miarę możliwości robot przypominający twarz człowieka, roboty z Lego Mindstorms oraz małe roboty zabawki).


Parentingowy portal eBobas.pl zaprasza nie tylko do wirtualnej zabawy. W wyjątkowym ogródku plastycznym zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i pomysłami. Nie obędzie się bez gier, zabaw i konkursów z nagrodami. Firma Meblik przygotuje na scenie dwa konkursy na szybkość skręcania mebli (do wygrania dwie skrzynie na skarby o wartości 450 zł każda!). Ponadto na stoisku będzie mnóstwo konkursów plastycznych dla dzieci i dużo dobrej zabawy.


Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe Soto przygotuje pokazy i warsztaty Origami, zajęcia z Kaligrafii oraz teatrzyk dla dzieci: Bajki japońskie. Oprócz tego będą pokazy Aikido – grupa dziecięca i otwarty trening, pokazy Ken-Jutsu i pokaz Ken-Jutsu Dzieci, jak również nauka jedzenia pałeczkami połączona z nauką zachowania się przy stole. Ale przed tym nauczymy się jak zrobić sushi na stoisku EDO. Dla niewprawionych w technikach kulinarnych, firma przygotowała konkurs na zaprojektowanie najładnieszej kimmmidoll, czyli kokeshi japońskiej laleczki.


Grupa Lux Med – partner medyczny wydarzenia nauczy jak udzielić na wakacjach pierwszej pomocy oraz przygotuje fantastyczne konkursy dla dzieci, które będą chciały praktycznie sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie. Rodzice będą mogli zasięgnąć porady u psychologów i prawników z Komisji Dialogu Społecznego ds. Dzieci, młodzieży i Rodziny przy UM Warszawy. Podczas imprezy wszyscy chętni rodzice będą mogli bezpłatnie przebadać swoje dzieci w wieku 1-10 lat i sprawdzić czy stopy ich dzieci są kształtowane prawidłowo. Akcja prowadzona będzie w ramach Akademii Zdrowej Stopy - Bartek. Porad udzielać będą specjaliści z Instytutu Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie instytucji, która monitoruje jakość produkowanych butów w Polsce i nadaje znak Zdrowej Stopy producentom, którzy spełniają wysokie normy produkcyjne.


O godz. 15.00 zapraszamy na pokaz najnowszej dziecięcej kolekcji Cocodrillo, które zaprezentują dzieci gwiazd - aktorów i piosenkarzy. O godz. 16.30 już po raz trzeci do nieba pofrunie kilkaset baloników z życzeniami dzieci.


Goście imprezy: Miss Warszawy 2011, Ewa Szabatin i Rafał Maserak


Informacje organizacyjne:

• Miejsce: Arkady Kubickiego, Ogrody Królewskie przy Zamku Królewskim
• Wejścia: główne na Zamek Królewski od Placu Zamkowego, od. ul Grodzkiej, od ul. Bugaj
• Godziny: 11.00-19.00
• Wstęp na imprezę : wolny
• Organizatorzy: Warszawskie Centrum Promocji, z ramienia NGO – PERES i Komisja Dialogu Społecznego ds. Dzieci, Młodzieży i Rodziny
• Patronat honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania
• Partnerzy medialni: TVN Style, Radio PLUS, Barbie, Hot Wheels, Dziecko, Reader's Digest Polska, eBOBAS, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Maluch w Wielkim Mieście, Babyonline.pl, Animili
• Informacje: Anna Auksel, e-mail: biuro@wcp.media.pl


Komentujesz: Dzień Dziecka na Zamku Królewskim

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, dla dzieci, zamek królewski, klub bajek, dzień dziecka


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie