Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dziedzic tronu zydeco powraca na Rawę Blues13-09-2011


Na jedyny koncert w Europie prosto z Luizjany przylatuje C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band. Mistrz akordeounu zagra na Rawa Blues Festival już po raz drugi. Występ będzie częścią celebracji jubileuszu Alligator Records.


Ciągle mamy w pamięci pierwszy występ Cheniera i części jego zespołu, która zdołała dotrzeć do Spodka na Rawa Blues Festival w 2002. Wówczas dwóch członków jego zespołu nie przybyło na czas z powodu odwołanych lotów z USA. W rozmowie Chenier nawiązuje do tego pamiętnego koncertu: „Zawsze chciałem dostać drugą szansę, aby móc wrócić i dać ludziom sto procent tego, co mam do przekazania. Teraz ją otrzymałem i jestem bardzo szczęśliwy.”


Okrzyknięty jednogłośnie najlepszym żyjącym akordeonistą i wokalistą zydeco (rodzaj bluesa tworzony w latach 30. XX w. w Luizjanie, nawiązujący do tradycji muzyki kreolskiej, przyp. red.), Chenier stał się legendą. Artysta jest fenomenem na skalę światową, który można porównywać tylko z jego ojcem – Cliftonem Chenier. Jednak muzyk z dużym dystansem podchodzi do tych stwierdzeń.


Na pytanie dotyczące występu na Rawa Blues Festival 2011 wykazuje ogromny entuzjazm i pewne zaskoczenie, że "zostałem wybrany do wzięcia udziału w już historycznym festiwalu i dodatkowo w tak doborowym towarzystwie genialnych wykonawców”.


Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Tegoroczna 31. edycja to jedyny oficjalny koncert w Europie z okazji jubileuszu 40-lecia legendarnej wytwórni Alligator Records.


Bilety na 31. edycję festiwalu, która odbędzie się 8 października w katowickim Spodku są sprzedawane w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz w internecie poprzez serwis Ticketpro.pl. Ich ceny zaczynają się od 65zł.


Szczegóły na temat festiwalu na stronie www.rawablues.com


Polska Wita jest patronem medialnym wydarzenia.


Komentujesz: Dziedzic tronu zydeco powraca na Rawę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal muzyczny, katowice, rawa blues festival


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie