Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dwa przewodniki po wojewódzwie Lubelskim27-01-2012


W ramach kampanii promocyjnej województwa lubelskiego ukazały się pierwsze dwa przewodniki turystyczne - „Kajakiem po Bugu” oraz informator agroturystyczny „Smak Lubelskiej wsi”. W przygotowaniu są kolejne pozycje - „Smak rodzinnych wypraw” oraz „Rowerem przez lubelskie”. Publikacje zostały wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl


„Kajakiem po Bugu” to przewodnik po granicznym odcinku Bugu i jego lewobrzeżnych dopływach. Publikacja zawiera informacje niezbędne do zaplanowania pobytu na Bugu i jego dopływach, zarówno przez kluby kajakowe, doświadczone grupy towarzysko-rodzinne, jak i początkujących kajakarzy. - Odkrywanie „egzotycznego” wschodu Polski staje się udziałem coraz większej liczby pasjonatów kajaków i miłośników obcowania ze specyficzną atmosferą nadbużańskich i poleskich klimatów, kontaktem z dziewiczą przyrodą i życzliwymi ludźmi – pisze Józef Tworek, autor przewodnika.


Przewodnik opisuje walory krajoznawcze doliny środkowego Bugu, zawiera charakterystykę rzeki Bug, opis dostępności brzegowej i jej ograniczeń oraz możliwości poruszania się na wodach granicznych. Miłośnicy kajakarstwa znajdą w nim szczegółową charakterystykę szlaku, kilometraż, opis nawigacji po rzece i lewobrzeżnych dopływach Bugu granicznego. W ostatniej części publikacji autor zamieścił niezbędne rady na temat bezpieczeństwa na spływach oraz przydatne informacje praktyczne. Przewodnik pełen jest barwnych fotografii i map poszczególnych odcinków szlaku.


"Smak lubelskiej wsi" to katalog gospodarstw agroturystycznych z bardzo praktycznym mini atlasem regionu. Gospodarstwa pogrupowane są geograficznie i podzielone na kilka obszarów: Polesie, Równina Lubartowska, Dolina Bugu, Podlasie, Wyżyna Lubelska (cześć wschodnia i zachodnia), Lasy Janowskie i Roztocze. Dowiemy się tu także ciekawostek o lubelskiej kuchni regionalnej, niezwykłych wsiach tematycznych i wydarzeniach kulturalnych. Tekst do informatora opracował Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych.


Wydawnictwa są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego i Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.


Komentujesz: Dwa przewodniki po wojewódzwie Lubelskim

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: roztocze, podlasie, lubelskie, spływ kajakowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie