Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Drzwi otwarte w krakowskich muzeach16-11-2011


22 krakowskie muzea zaprezentują publiczności swoją ofertę podczas Dnia Otwartych Drzwi, które odbędą się w niedzielę 20 listopada. Wstęp do tych placówek będzie wolny. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa oraz Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich.


Zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawy stałe i czasowe, uczestniczyć w warsztatach, wykładach i projekcjach filmów. Udział w części zajęć wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc.


Każda z placówek przygotowuje też dodatkowe atrakcje, np. co dwudziesta piąta osoba odwiedzająca MOCAK - krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej - otrzyma jedną z muzealnych publikacji. W Muzeum Archidiecezjalnym kard. Karola Wojtyły po raz pierwszy po kompleksowej renowacji technicznej będzie można obejrzeć dziedziniec renesansowy Kamienicy Dziekańskiej.


W Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego będzie można zobaczyć kolekcję sprzętu i fotografii rodziny Oberbeków, dowiedzieć się, jak zadbać o fotografie, żeby na długo pozostały cennymi pamiątkami, zrobić sobie zdjęcie w scenografii z przełomu XIX i XX w. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius zaprasza na prezentację rzadko pokazywanego cyklu obrazów „Rusałki” Jacka Malczewskiego.


W Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce będzie można zobaczyć luksusową solniczkę od Tiffany’ego i zagrać w solniczkową grę „Memory”. W Muzeum Inżynierii Miejskiej dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach opartych na scenariuszach lekcji, jakie Maria Skłodowska prowadziła dla własnych dzieci oraz dzieci swoich przyjaciół w Paryżu, a Muzeum PRL–u (Oddział Muzeum Historii Polski) przygotowało seanse bajek na projektorach z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.


W Dniu Otwartych Drzwi udział wezmą także: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, Muzeum Farmacji Collegium Maius, Muzeum Geologiczne PAN, Muzeum Geologiczne AGH, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Muzeum Zoologiczne UJ, Ogród Botaniczny i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.


Pełny program atrakcji dostępny na stronie www.krakow.pl


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Drzwi otwarte w krakowskich muzeach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wieliczka, kraków, muzeum, muzeum żup krakowskich, wawel


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie