Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2277)

Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk

17-10-2013

Kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników – 17 Południk, odbędzie się w dniach 18-20 października 2013. Podczas trzech festiwalowych dni i nocy będzie można zobaczyć wiele prezentacji i filmów z najodleglejszych zakątków świata oraz wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z podróżnikami.

Głęboko pod ziemię meksykańskiej dżungli, w poszukiwaniu dziewiczych jaskiń zabierze nas Kasia Biernacka. Wysoko w chmury polecimy razem z Katarzyną Grużlewską - siedmiokrotną Mistrzynią Polski i wicemistrzynią Pucharu Świata w paralotniarstwie. O wyprawie „łódkami z tektury” za koło polarne opowiedzą Aleksander Hanusz i Filip Sułkowski. Wraz z Adamem Wiśniewskim przemierzymy rowerem mongolskie stepy, a strzeliste minarety, piaszczyste bezdroża, znikające morze i złote zęby Uzbekistanu pokaże nam Marcin Sawicki. Słynną historię linii kolejowej Central Transandino, wybudowanej w peruwiańskich Andach przez naszego rodaka, inżyniera Ernesta Malinowskiego przybliży Kasper Piasecki i Kamil Kaczmarek. W kolejną podróż po (Nie)znanej Europie - South Uis na Hebrydach Zewnętrznych i magicznej krainie Peneda Geres we wschodniej Portugalii wybierzemy się ze znanym już uczestnikom pierwszej edycji festiwalu – Mariuszem Sieradzem.

A do tego podróżnicze warsztaty, nocne pokazy filmów, ethno party i koncert polsko – ukraińskiego zespołu Hoverla, który w oryginalny sposób łączy muzyczne tradycje ludowe z nowoczesnymi aranżacjami, inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska. Fuzja mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnym, słowiańskim wokalem z pewnością stworzy w Pasterce niezwykle energetyczne widowisko muzyczne. Wszystko to w niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w magicznym schronisku, w maleńkiej miejscowości na końcu świata.

Szczegółowe informacje na stronie www.17poludnik.pl


Komentujesz: Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: festiwal podróżniczy, wyprawy podróżnicze


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie