Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Doktor honoris causa na Rawa Blues Festival21-09-2011


Który muzyk może pochwalić się tytułem doktora honoris causa oraz otrzymaniem stypendium MacArthur Fellowship (tzw. grantu dla geniuszy) w wysokości pół miliona dolarów? Tylko Correy Harris.


Niezwykły bluesman po raz pierwszy przyjeżdża do Polski. Dla wszystkich fanów bluesa, jego koncert będzie niebywałym wydarzeniem. To muzyk przełamujący stereotyp postrzegania bluesa jako prostej muzyki.


Przed występem na Rawa Blues Festival artyście udało się zadać kilka pytań. Okazuje się, że spotkanie z Polską będzie całkowicie nowym doświadczeniem, nie tyle muzycznym, co bardziej kulturowo – historycznym. Na pytanie dotyczące naszego kraju Harris odpowiada jednym zdaniem: „Spodziewam się, że gdy przyjadę do was będzie całkiem zimno.” Mimo to przyznaje, że nie może się doczekać zagrania przed polską publicznością. Równie dużym entuzjazmem wykazuje się w kwestii poznania historii naszego kraju.


Jak ważnym i genialnym muzykiem jest Correy świadczą tytuł uzyskany w Bates College oraz prestiżowa nagroda MacArthur Fellowship, o której sam bluesman mówi, że bardzo pomogła mu w dotarciu ze swoimi talentami do szerszej publiczności: „Stypendium pozwoliło mi przeznaczyć znacznie więcej czasu na zajęcie się muzyką. Również dzięki niemu poznałem wiele ważnych osób ze świata muzyki.”


Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival, na pytanie o Harrisa podkreśla przede wszystkim: „To wielkie wyróżnienie dla Rawy gościć tak uhonorowanego muzyka na scenie Spodka. On przełamuje stereotyp bluesa jako prostego gatunku muzyki granej przez niewykształconych muzyków. Współczesny blues już dawno taki nie jest.”


Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Tegoroczna 31. edycja to jedyny oficjalny koncert w Europie z okazji jubileuszu 40-lecia legendarnej wytwórni Alligator Records.


Bilety na 31. edycję festiwalu, która odbędzie się 8 października w katowickim Spodku są sprzedawane w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz w internecie poprzez serwis Ticketpro.pl. Ceny biletów w zaczynają się od 65zł.


Szczegóły na temat festiwalu na stronie www.rawablues.com


Polska Wita jest patronem medialnym wydarzenia.


Komentujesz: Doktor honoris causa na Rawa Blues Festival

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal muzyczny, katowice, rawa blues festival


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie