Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dokąd i za ile Polacy udają się na wakacje?


09-05-2012


Większość Polaków, kiedy wyjeżdża na zagraniczne wakacje, udaje się do jednego z europejskich krajów. Dość dużym powodzeniem cieszą się również Egipt i Tunezja. Takie tygodniowe wczasy kosztują statystycznego Kowalskiego 2500 zł – wynika z analizy Tripsta.pl.


Niemal 60 proc. Polaków spośród tych, którzy wyjeżdżają na wakacje, przekracza granice kraju w lipcu. Najchętniej udają się do Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji. Z badań TNS Pentor wynika także, że niesłabnącą popularnością cieszą się kraje afrykańskie. Zdecydowana większość turystów, która wyjeżdża, organizuje swój wyjazd samodzielnie, nie korzystając z ofert standardowych biur podróży.


Budżet, jaki przeznacza na wakacje prawie połowa polskich turystów, mieści się w granicach 1500 – 2000 zł.

– Za taką kwotę można z powodzeniem zorganizować tygodniowe zagraniczne wakacje w jednym z europejskich państw – mówi Marko Brinkmann z Tripsta.pl. – Bilety lotnicze do stolicy Włoch można kupić za 420 zł w obie strony w sezonie wakacyjnym. Natomiast za nocleg ze śniadaniem w centrum Rzymu, w hotelu o trzygwiazdkowym standardzie trzeba zapłacić ok. 140 zł za dobę – dodaje.

Sumując, tygodniowy pobyt w Wiecznym Mieście kosztuje 1260 zł. Podobnie finansowo zestawia się wycieczka do Hiszpanii. Za przelot tam i z powrotem przewoźnik pobierze opłatę w wysokości 644 zł, za noclegi w hotelu 900 zł. Całość to wydatek 1540 zł.


Ci, którzy planują natomiast dalsze wyprawy, najczęściej wybierają Afrykę. Egipt niezmiennie cieszy się sporym powodzeniem. Wśród lotów czarterowych – według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego – Hurghada jest kierunkiem, do którego udaje się najwięcej polskich pasażerów. Dla porównania, warto wspomnieć, że w statystykach poświęconych regularnym lotom, Egipt znajduje się na szarym końcu. Mieszkańcy kraju nadwiślańskiego wolą zatem udać się na takie egzotyczne wakacje z biurem podróży. Zapłacą za nie – w zależności od standardu, jaki wybiorą w ofercie – ok. 1800 zł. Zdecydowanie taniej wychodzą wyjazdy do Tunezji (ok. 1110 zł). Najwięcej kosztują wakacje w Maroku, ok. 2500 zł. Jednak podróże przekraczające granicę dwóch i pół tysiąca zł funduje sobie co siódmy turysta.


Źródło: informacja prasowa Tripsta.pl


Komentujesz: Dokąd i za ile Polacy udają się na wakacje?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wakacje, podróże, egipt, włochy, grecja


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie