Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dodatkowe połączenia w góry na ferie13-01-2012


Na czas ferii zimowych PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia do miejscowości górskich, m.in. Zakopanego, Wisły czy Krynicy.


Firma przewiduje trzy szczyty przewozowe. Pierwszy już na początku ferii, czyli 13-16 stycznia. Pozostałe dwa będą miały miejsce przy zakończeniu i rozpoczęciu turnusów – 27–30 stycznia oraz w dniach 10-13 lutego.


- Będziemy na bieżąco sprawdzać frekwencję w pociągach, informować o tym pasażerów i w razie potrzeby oraz możliwości technicznych dokładać wagony do składów – poinformował podczas konferencji prasowej Janusz Malinowski, prezes spółki PKP.


W tym roku ferie zostały podzielone na cztery turnusy. Pierwszy z nich, dla czterech województw, rozpoczyna się 16 stycznia. Ostatni kończy się zaś 26 lutego.


- W tym okresie uruchomimy 28 pociągów więcej. Ponadto dodatkowo na tory wyjedzie 11 pociągów zimowiskowych, przeznaczonych tylko i wyłącznie dla dzieci. A w dniach 22 oraz 29 stycznia będą uruchomione dodatkowe pociągi z Zakopanego przez Kraków do Warszawy - powiedział Malinowski.


Prezes spółki przekazał, że PKP Intercity cały czas sprawdza połączenia pod względem frekwencji.

- Badamy pociągi, które są objęte rezerwacjami grupowymi. Wprowadziliśmy specjalną procedurę pozwalającą na rezerwację grupową jedynie do 40 procent miejsc w pociągu - powiedział.


Dodatkowo spółka umożliwią koloniom, w przypadku braku miejsc w pociągach kategorii Twoich Linii Kolejowych (TLK), rezerwacje grupowe w pociągach wyższej kategorii Express (Ex) za tę samą cenę. Warunkiem jest dokupienie miejscówek.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Dodatkowe połączenia w góry na ferie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie