Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Bardzo dobra organizacja, pozytywna atmosfera, wysoki poziom bezpieczeństwa - oceny zagranicznych kibiców fazy grupowej EURO 2012 w Polsce


22-06-2012


Kibice i turyści zagraniczni bardzo dobrze oceniają fazę grupową EURO 2012 w Polsce. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez PBS podczas Mistrzostw w polskich Miastach Gospodarzach EURO 2012.


92% badanych pozytywnie ocenia atmosferę panującą w trakcie Turnieju, a 85% bardzo dobrze wypowiada się o organizacji Mistrzostw Polsce. Oceny obcokrajowców dla EURO 2012 w Polsce są lepsze od wyników podobnych badań przeprowadzonych podczas EURO 2008 w Austrii.


Badania zostały przeprowadzone przez PBS w 4 Miastach Gospodarzach EURO 2012 w dniach: 8, 10, 16 i 18 czerwca, na łącznej grupie 4 tysięcy osób powyżej 15. roku życia. Zagraniczni kibice i turyści byli ankietowani przed, w trakcie i po meczu. Ponad 60% z nich było po raz pierwszy w Polsce.


Badania zostały przeprowadzone w 2 falach: 8 i 10 czerwca oraz 16 i 18 czerwca, tak, aby możliwe było uzyskanie najbardziej wiarygodnych ocen obcokrajowców dla organizacji całej fazy grupowej EURO 2012 w Polsce.

Niemal wszyscy, bo aż 92% respondentów deklaruje, że po powrocie do swojej ojczyzny poleci Polskę znajomym, jako kraj atrakcyjny turystycznie i warty odwiedzenia. Blisko 80% badanych twierdzi, że odwiedzi ponownie nasz kraj.


- Wysokie oceny dla organizacji Turnieju w Polsce oraz deklaracje powrotu do naszego kraju po Mistrzostwach niemalże wszystkich obcokrajowców biorących udział w badaniu potwierdzają wysoki poziom 5-letnich przygotowań Polski do EURO 2012 - mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik Kraju Gospodarza EURO 2012 w Polsce.

- Najbardziej emocjonujące chwile sportowe Mistrzostw są jeszcze przed nami, rozpoczynamy właśnie fazę pucharową EURO 2012, ale Polsce udało się już zaprezentować na arenie międzynarodowej jako dobry organizator i gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie.


Zagraniczni kibice bardzo dobrze ocenili transport kolejowy - pozytywnie na jego temat wypowiedziało się ponad 73% ankietowanych. Obcokrajowcy bardzo pozytywnie odnieśli się również do wolontariuszy miejskich pracujących w trakcie EURO 2012 na lotniskach, dworcach kolejowych, w strefach kibica i przestrzeni publicznej Miast Gospodarzy. Ponad 90% badanych, którzy korzystali z ich pomocy, bardzo dobrze ją ocenia. Ogólna ocena organizacji stref kibica w Polsce jest również bardzo wysoka, to blisko 90% pozytywnych wskazań wśród odwiedzających.


W fazie grupowej na stadionach i w strefach kibica bawiły się łącznie w Polsce 2 577 433 osoby. W tym czasie doszło do 101 naruszeń porządku, co - w porównaniu do skali imprezy - stawia EURO 2012 w Polsce w grupie najbardziej bezpiecznych międzynarodowych imprez tego typu. Potwierdzają to wyniki badania PBS - 85% obcokrajowców czuło się w naszym kraju podczas EURO 2012 bezpiecznie.

 

Badania satysfakcji kibiców i turystów zagranicznych przeprowadzono również podczas EURO 2008 w Austrii. Pomimo że ich wyniki były bardzo dobre, to oceny obcokrajowców osiągnięte w porównywalnych aspektach związanych z organizacją Mistrzostw w Polsce są znacznie lepsze. Pozytywnie o poziomie bezpieczeństwa w trakcie EURO 2008 w Austrii wypowiadało się 75% obcokrajowców, podczas gdy w Polsce jest to ponad 85%. Lepsze noty od zagranicznych kibiców Polska zyskała również w ogólnej ocenie organizacji Turnieju - w Austrii dobrze oceniło ją 68% badanych, a w naszym kraju było to 85%.


Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP


Komentujesz: Dobra ocena Euro 2012 wśród kibiców

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: euro 2012


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie