Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Do polski przyleciał trzeci Airbus A32015-07-2011


Linie lotnicze Yes Airways rozpoczęły działalność operacyjną ponad dwa miesiące temu, kiedy jako pierwszy polski przewoźnik wprowadziły do floty samoloty Airbusa.

Obecnie flota przewoźnika składa się z trzech Airbusów A320 o znakach rejestracyjnych: SP-IAA, SP-IAB i SP-IAC (Sierra Papa India Alfa Alfa, Sierra Papa India Alfa Bravo oraz Sierra Papa India Alfa Charlie).


Linia ma podpisaną umowę z biurem podróży Itaka i realizuje przeloty czarterowe z jej klientami do Turcji (Antalya, Izmir, Bodrum i Dalaman), Grecji (Kreta), Tunezji (Monastir) i Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Taba).


Bazą nowego przewoźnika jest lotnisko w Warszawie, ale operacje lotnicze w sezonie letnim 2011 wykonywane są również z Katowic, Poznania, Wrocławia, Szczecina oraz Krakowa.


- Bardzo cieszymy się z kolejnego, trzeciego już Airbusa A320 z naszym znakiem firmowym. Przyśpieszyliśmy w ten sposób plan rozbudowy naszej floty, elastycznie reagując na rosnące zapotrzebowanie rynku na loty czarterowe. Jest pełnia sezonu wakacyjnego i trzeci samolot pozwoli nam jeszcze lepiej realizować przewozy klientów Biura Podróży Itaka, lidera rynku wycieczek zagranicznych, dla którego realizujemy przeloty do Turcji, Egiptu, Grecji i Tunezji – powiedział Jacek Łyczba, prezes zarządu linii Yes Airways.


Wszystkie Airbusy we flocie Yes Airways posiadają zwiększoną masę startową, co pozwoli w przyszłości wykonywać dłuższe rejsy np. na Wyspy Kanaryjskie lub do Dubaju. Konfiguracja samolotów to 180 foteli po 6 w rzędzie, dwie toalety. Załogę statku stanowi 2 pilotów i 4 stewardesy.


Do końca sezonu letniego Yes Airways przewiezie dla Itaki ponad 200 tys. pasażerów.


Komentujesz: Do polski przyleciał trzeci Airbus A320

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: linie lotnicze, biura podróży, yes airways, airbus a320


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie