Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na Dni Portugalskie i Dni Czeskie


21-06-2012


W związku z meczem ćwierćfinałowym, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, kibice z Portugalii i Czech zaproszeni są do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego.


Przez najbliższe trzy dni 20, 21 i 22 czerwca w Muzeum odbędą się Dni Portugalskie i Dni Czeskie. Kibice mówiący w językach portugalskim i czeskim będą mogli również bezpłatnie skorzystać z audioprzewodników.


W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje na zwiedzających obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Centralnym punktem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym. W Muzeum znajduje się również replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1.


W zależności od narodowości drużyn, które zagrają w meczu półfinałowym Muzeum już zapowiada następne dni otwarte dla kolejnych kibiców na 27, 28, 29 czerwca.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Dni Portugalskie i Dni Czeskie w MPW

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, euro 2012, muzeum powstania warszawskiego


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie