Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Brama Brandenburska przyjedzie do stolicy18-11-2011


Z okazji obchodów 20-lecia Partnerstwa Miast Berlina i Warszawy, w dniach 25-27 listopada, w stolicy Polski zobaczyć będzie można najbardziej znany symbol Berlina: Bramę Brandenburską.


Uroczystość rozpoczęcia Dni Berlina w Warszawie i włączenie odświętnego oświetlenia Bramy Brandenburskiej przez Burmistrza Rządzącego Berlina, Klausa Wowereita oraz Prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 25 listopada o godzinie 17.30 na deptaku przy ulicy Romualda Traugutta i Krakowskim Przedmieściu. Od tego momentu, przez trzy dni, podświetlona Brama Brandenburska, przypominać będzie o obchodzonej dwudziestej rocznicy Partnerstwa obu miast.


W sobotę i niedzielę na odwiedzających stoiska gości oczekiwać będzie tradycyjna berlińska kuchnia z m.in. Currywurst, oryginalnym kebabem i grzanym winem, a dni jubileuszu uświetnią dodatkowo występy orkiestry marszowej Beat ‘n’ Blow oraz instalacja świetlna z lampionami, które zawieszone na drzewach deptaku stworzą niezapomnianą atmosferę.


Obok oficjalnych uroczystości prowadzona będzie kampania pod tytułem „be warsaw, be friends, be berlin – your message to the sister city”, w ramach której Warszawiacy i Berlińczycy, m.in. uczniowie szkół jak i inni użytkownicy internetu, zaproszeni zostali do przekazania osobistych wiadomości dla miasta partnerskiego za pośrednictwem portali społecznościowych. Przesyłane od nich teksty wyświetlane będą podczas Dni Berlina na podłużnym telebimie, zamieszczonym na modelu Bramy Brandenburskiej.


Inna atrakcją obchodzonej rocznicy jest akcja „Make it a Million". Nagrane na żywo przed Bramą Brandenburską w Warszawie wiadomości dla Berlina, zamieszczone zostaną na berlińskim profilu Facebooka. Uczestnictwo w konkursie na pewno się opłaci, a najlepsze z nagrań zostaną nagrodzone sponsorowanym wyjazdem do stolicy Niemiec.


Obok oficjalnych obchodów 20-lecia Partnerstwa Miast Berlina i Warszawy przez cały rok organizowane są różnego rodzaju warsztaty i spotkania kulturalne, koordynowane przez Kancelarię Senatu Miasta Berlina, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Kulturprojekte Berlin GmbH. Ramach tego cyklu jeszcze w grudniu odbędzie się pokaz kreatywnej mody i designu „Tradition for fashion”, a 18 i 19 listopada warszawska i berlińska młodzież spotka się na warsztatach tanecznych w ramach projektu „Face to Face”.


Szczegółowe informacje na stronie www.berlin-polska.eu


Komentujesz: Dni Berlina w Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, warsztaty, dni berlina, brama brandenburska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • rochiniusz

    Ciekawe wydarzenie.Czekam z niecierpliwoscią

    rochiniusz

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł