Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dąb Bartek potrzebuje naszej pomocy!


03-11-2011


Dąb Bartek, który we wrześniu obchodził swoje – symboliczne – 1011 urodziny, rośnie w Zagnańsku k. Kielc. Choć wygląda dostojnie i ma siły witalne, grozi mu jednak zawalenie ze względu na słabą statykę (jego pień miejscami ma tylko 5 cm grubości). Bartkowi trzeba pomóc!


Jedynym ratunkiem dla Bartka jest wykonanie futurystycznego łuku (być może nawet z tarasem widokowym), do którego drzewo zostanie podwieszone. Taki łuk to zupełna innowacja – byłby jedyny w Polsce, w Europie a może i na świecie. Czy dla Bartka będzie to łuk triumfalny? Czy drzewo przeżyje do czasu wykonania nowego umocnienia?


Choć Ministerstwo Środowiska obiecało dwa mln złotych na tę inwestycję, to gmina Zagnańsk musi wyłożyć ok. 100 tys. złotych na konkretne analizy i przygotowanie dokumentacji. Gmina nie posiada takich środków, dlatego Fundacja Odzyskaj Środowisko podjęła się realizacji zbiórki funduszy. Obecnie akcja prowadzona jest w szkołach, kieleckich firmach i instytucjach, a także poprzez wpłaty na konto.


- Prosimy o wsparcie finansowe i wpłatę funduszy! Każda, nawet niewielka kwota przybliża nas do zgromadzenia potrzebnej sumy. Już teraz aktywne jest konto zbiórki na serwisie siepomaga.pl, gdzie można dokonać wpłaty w bardzo prosty sposób – informują przedstawiciele Fundacji.


Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na konto zbiórki. Szczegóły znaleźć można na stronie odzyskajsrodowisko.pl. Akcja trwa do 2 grudnia.


Źródło: DziennikTurystyczny


Komentujesz: Dąb Bartek potrzebuje naszej pomocy!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dąb bartek, zagnańsk


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • nudynapudy

    Tylko nie to! Dąb Bartek to symbol mojego dzieciństwa. Swoją drogą do czego doszło, że łuk podtrzymujący drzewo może kosztować ponad 2mln złotych? Czy to aż tak zaawansowana technika?...

    nudynapudy

  • wiola.st

    Prawdę mówiąc to kwestia czasu - nic nie uratuje go na wieczność. Podobnie jak polskie kasztany zaatakowane przez Szrotówka kasztanowcowiaczak (Cameraria ohridella, tak i Bartek w końcu żywot...

    wiola.st

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł