Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2279)

Czym jest tajemniczy bakcyl?

21-10-2013

Jakiś czas temu z wielu rejonów Polski dochodzą pogłoski o nowym niebezpiecznym bakcylu. Ciężko ustalić jakiekolwiek szczegóły dotyczące tego zagrożenia. Państwowa Inspekcja Sanitarna (Sanepid) informuje, że nie prowadzi statystyk dotyczących zachorowań na nową chorobę. Jednak z naszych informacji wynika, że częste przypadki "złapania" ryzykownego bakcyla dotyczą podróżników...

Udało nam się zidentyfikować kilka zarażonych osób, które zgodziły się ujawnić nam swoje nazwiska i opowiedzieć o zagrożeniach związanych ze złapanym bakcylem. Jako pierwsza do tajemniczej infekcji przyznała się znana polska himalaistka Tamara Styś. Na stronie AktywnyBakcyl.pl zamieściła swoje dramatyczne wyznanie.Dr Włodzimierz Dobrosławski z Kliniki Chorób Zakaźnych w Kołobrzegu uważa, że Bakcyl Akt. (łac. activus bacillus) jest nieszkodliwy, ale niestety nieuleczalny. Zmusza ludzi do działania, osoby nim zarażone nie mogą usiedzieć w miejscu.

Tamara Styś twierdzi, że bakcyl zmniejsza swoją intensywność tylko w wysokich partiach Himalajów. Prawdopodobnie wysokie góry są lekarstwem na bakcyla, ponieważ sporo czasu spędza tam Krzysztof Wielicki - legenda polskich wspinaczy, o którym środowisko twierdzi, że jest jednym z pierwszych Polaków których dotknął "activus bacillus". On sam odmówił komentarza w tej sprawie, powiedział że poczeka z nim, aż wypowiedzą się inni.

Ponieważ instytucje państwowe nie chcą się zajmować bakcylem, grupa zarażonych w ramach troski o społeczeństwo postanowiła założyć stronę internetową i monitorować postępy tej dolegliwości.

Szczegółowe informacje na stronie www.aktywnybakcyl.pl


Komentujesz: Czym jest tajemniczy bakcyl?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: aktywny bakcyl


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie