Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Codzienność w domu i zagrodzie…


11-09-2012


16 września, w godz. 15.00–18.00 w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbędzie się impreza plenerowa pt. „Codzienność w domu i zagrodzie na przełomie XIX i XX w.”.


Zgodnie z hasłem tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa „Tajemnice codzienności” w skansenowskich zagrodach tętnić będzie życie tradycyjnej kujawskiej wsi. Przygotowane zostaną pokazy prac domowych i gospodarskich, np. szatkowania kapusty, młócenia, oczyszczania i mielenia ziarna, tłoczenia oleju, wyrobu świec, prania, maglowania, drukowania wzorów na serwetkach. W wielu zajęciach można sprawdzić się osobiście.

Dzięki występowi Kapeli „Na Ksebkę” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaniu usłyszymy muzykę, jaka towarzyszyła Kujawiakom przy okazji różnych uroczystości rodzinnych i zabaw w karczmie. Będą to tradycyjne kujawiaki, mazurki, oberki
i polki.


Dzieci zaproszone zostaną na warsztaty wyrobu tradycyjnych kwiatów z bibuły, które kiedyś zdobiły wnętrza chałup, m.in. „święte kąty” oraz na naukę kaligrafii do wiejskiej szkoły.

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki i rękodzieła ludowego oraz swojskiego jadła. Na kramach znajdziemy tradycyjne rzeźby, ozdoby z bibuły, hafty, koronki, malowany fajans, wyroby z wikliny oraz miód (w tym pitny), pierogi, czarninę, kluski ziemniaczane, chleb orkiszowy, serniki, ciasta drożdżowe i wiele innych wyrobów.

Wstęp na imprezę bezpłatny.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Codzienność w domu i zagrodzie...

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kłóbka, kujawsko-dobrzyński park etnograficzny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie