Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wisłą wpław – ciąg dalszy wiślanej przygody Marka Kamińskiego


23-11-2010Wisła jest piękna o każdej porze roku. Jest o tym przekonany Marek Kamiński, który 28 listopada będzie pływał w Warszawie Wisłą… wpław. Warszawiacy, którzy chcą przywrócić Wisłę Polsce, mogą dołączyć się do idei i wziąć udział w happeningu Fundacji Marka Kamińskiego „Jaka ma być Twoja Wisła?”

Po letniej oraz zimowej ekspedycji „Wisła”, Marek Kamiński wraz z Fundacją Marka Kamińskiego postanowił pokazać, że Wisła jest piękna i atrakcyjna również późną jesienią. W imię idei przywracania Wisły Polsce i wydostania jej z formaliny, podróżnik przepłynie 1/100 długości rzeki. Pokona ponad 10-kilometrowy odcinek z rezerwatu Wyspy Zawadowskie do plaży przy Płycie Desantu w Warszawie. Start: godzina 11:00. Meta: w zależności od nurtu rzeki, między 13:00 a 14:00. Marka Kamińskiego w Wiśle będzie można zobaczyć z mostu Siekierkowskiego lub Łazienkowskiego oraz przywitać go na brzegu przy Płycie Desantu. Przed wypłynięciem Marek Kamiński wbije słup w rezerwacie przyrody Wyspy Zawadowskie w ramach akcji znakowania rezerwatów Fundacji Ja Wisła, która ma zapobiegać niszczeniu rezerwatów.Zdecydowałem się na przepłynięcie Wisły wpław, ponieważ zależy mi na rozpoczęciu społecznego dialogu dotyczącego przyszłości Wisły. Chciałbym, aby Polacy przypomnieli sobie o niej i zaczęli korzystać z możliwości jakie ona daje. A jest ich naprawdę wiele! O niektórych będzie mowa na konferencji, która rozpocznie się w ostatni poniedziałek listopada. – uzasadnia swoją akcję Marek Kamiński, podróżnik, który przebył Wisłę wzdłuż już 3-krotnie – kajakiem w 2009 i 2010r. oraz podczas wyprawy z 1,5-roczną córką Polą.


Dodatkowym celem jaki przyświeca Markowi Kamińskiemu jest pokazanie, że Wisła jest atrakcyjnym miejscem w przestrzeni miejskiej przez cały rok i nie można o niej zapominać. Ta akcja to również zachęcenie do rozmowy na temat przyszłości „kraju nad Wisłą” i możliwości wykorzystania potencjału tkwiącego w lokalnych społecznościach.


Fundacja Marka Kamińskiego chce zachęcić jak największą grupę osób do tej ogólnopolskiej dyskusji oraz do odpowiedzi na pytanie „Jaka ma być Twoja Wisła?”. Dlatego wraz z partnerami, m.in. Fundacją Impact, Fundacją Ja Wisła, WOPR oraz Miastem Stołecznym Warszawa, Peugeot Polska oraz Etap Hotel organizuje w Warszawie przy Płycie Desantu 28 listopada happening. To tam po godz. 13:00 Marek Kamiński zakończy swój społeczny wyczyn.


Każdy uczestnik eventu poprzez swoją obecność zadeklaruje wsparcie dla idei przywrócenia Wisły Polsce, na dowód czego otrzyma przypinkę „I love Wisla”.


Happening jest elementem długofalowego projektu społeczno-edukacyjnego Fundacji Marka Kamińskiego „Szlak Wisły” i towarzyszy konferencji „Wisła XXI w. Szanse i zagrożenia 2010-2015”, która odbędzie się w dniach 29- 30 listopada 2010 w hotelu Hilton w Warszawie.


Happening „Jaka ma być Twoja Wisła?”

Termin: 28.11 (niedziela), godz. 12:00 – 15:00,

Miejsce: Płyta Desantu


Szczegółowe informacje na stronie www.kaminski.pl

Komentujesz: Ciąg dalszy wiślanej przygody Marka Kamińskiego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, marek kamiński, fundacja kamińskiego, rzeka wisła, happening


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie