Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dzień Chorwacji na Targach Lato 201121-03-2011


Pierwszego dnia Targów Lato 2011 odbędzie się Dzień Chorwacji, podczas którego otwarta zostanie wystawa „Be CROative” prezentująca Chorwację od strony wyjątkowych produktów narodowych. W specjalnie zaprojektowanej strefie pokazanych zostanie ponad 40 najwyższej jakości chorwackich artykułów i słynnych wynalazków.


- Chorwacja znana jest Polakom z malowniczych krajobrazów, pięknej przyrody, zachwycającego wybrzeża Adriatyku i wyjątkowych atrakcji turystycznych ale warto sięgnąć dalej, by dowiedzieć się jak wiele ten kraj ma jeszcze do zaoferowania. Targi Lato będą okazją do promowania w Polsce znanych na całym świecie chorwackich marek, regionalnych produktów, które nie tylko są wyrazem tamtejszej tradycji ale również efektem pracy i odkryć kreatywnych mieszkańców tego śródziemnomorskiego kraju. Niewątpliwie wystawa organizowana podczas Dnia Chorwacji pozwoli na nowo poznać ten kraj, gdzie piękno i tradycja łączą się z nowoczesnością – mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi, organizatora Targów Lato.


Przestrzeń wystawy „Be CROative” będzie zaaranżowana na Targach LATO w formie dwóch kostek symbolicznie nawiązujących do Chorwacji. Zwiedzający będą mogli obejrzeć multimedialną prezentację „Zobacz, posłuchaj, poczuj” ukazującą piękno Chorwacji oraz zapoznać się z najlepszymi narodowymi produktami prezentowanymi w luksusowych szklanych gablotach. Dodatkowo odwiedzającym towarzyszyć będą typowe dla Chorwacji dźwięki, odgłosy morza, mew, świerszczy czy dalmackich dzwonów kościelnych. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 40 różnorodnych produktów opatrzonych symbolami „Oryginalne Chorwackie” i „Chorwacka jakość”. Dzień Chorwacji zostanie zainaugurowany 1 kwietnia o godzinie 12.00 na stoisku Chorwackiej Izby Gospodarczej.


Z kolei dla dzieci Chorwacja przygotowała specjalną strefę nawiązującą wystrojem do plaży, na której będą obecne popularne maskotki jak prof. Baltazar ze znanego chorwackiego filmu rysunkowego, czy postacie charakterystyczne dla znanych produktów jak Bananko czy Kviki - kangur. Najmłodsi uczestnicy targów będą mieli okazję nie tylko spędzić tam miło czas na zabawie, ale również wziąć udział w konkursach i otrzymać upominki pochodzące wprost z Chorwacji.

 

XVI Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011 odbędą się w dniach 1-3 kwietnia w warszawskim Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi jest bezpłatny.


Więcej informacji na stronie www.targilato.pl


Komentujesz: Chorwacja na Targach Lato 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, turystyka regionalna, targi turystyczne, lato 2011


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie