Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

17. Bolesławieckie Święto Ceramiki07-09-2011


Tradycyjnie już święto okazało się niebywałą atrakcją dla bolesławian oraz turystów – zarówno polskich, jak i tych z zagranicy. Szacujemy, że w dniach trwania święta odwiedziło nas ponad 100 tysięcy osób.


Przez pięć dni bolesławiecki Rynek opanował Ceramiczny zawrót głowy, czyli kiermasz ceramiki. Ponad 80 wystawców prezentowało swoje wyroby. Od piątku do niedzieli każdy, kto przyjechał do Bolesławca, mógł oddać się wspaniałej zabawie. Przygotowaliśmy bowiem specjalne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.


Najmłodsi bawili się w Miasteczku Ceramicznych Animacji oraz pod małą sceną. Każdy mógł spróbować swoich sił w toczeniu na kole garncarskim czy malowaniu biskwitów. Wieczorami starsi gromadzili się pod główną sceną, gdzie odbywały się koncerty gwiazd. Na scenie głównej wystąpili Otava Yo, Enej, T. Love, Happysad, Sumptuastic oraz Ania Dąbrowska. Natomiast na małej scenie wystąpili między innymi Majka Jeżowska, Świnka Halinka, Random czy Good Band.


Tegoroczne święto upłynęło pod hasłem „Ceramika w Ogniu” i tego żywiołu nie zabrakło. Przez cały okres trwania imprezy na skarpie w Rynku płonął Piec Ceramiczny Rydwan Ognia autorstwa Mateusza Grobelnego. Świętowanie rozpoczęła Ceramiczna Parada, której motywem przewodnim był właśnie ogień. Uroczyste rozpoczęcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki także było ogniste – nieopodal sceny głównej zapłonął ogromny napis BŚC. Po zakończeniu koncertów można było jeszcze obejrzeć Widowisko Plenerowe Miasto Ognia oraz seans zaplanowany przez Kino pod Gwiazdami.


Na kolejne Bolesławieckie Święto Ceramiki zapraszamy tradycyjnie już w przedostatni weekend sierpnia.


Zdjęcia z tegorocznej imprezy obejrzeć można na stronach www.swietoceramiki.pl oraz www.bok.boleslawiec.pl.


Komentujesz: Ceramiczny zawrót głowy w Bolesławcu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bolesławiec, święto ceramiki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie