Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ceny hoteli w Warszawie droższe o 10%21-11-2011


Jak wynika z najnowszego badania cen usług hotelowych HRS, ceny hoteli w Warszawie, w trzecim kwartale 2011 roku, wzrosły o 10% w stosunku do roku poprzedniego. Portal dokonał porównania cen pokoi hotelowych w 48 dużych miastach w Niemczech, Europie i innych częściach świata.


Najwyższe ceny za jedną noc w hotelu były w Nowym Jorku, Zurychu i Moskwie. W ostatnim kwartale średnia cena za pokój w Nowym Jorku wyniosła 176 Euro, sprawiając, że mimo co najmniej 2% spadku cen w porównaniu do zeszłego roku, miasto to okazało się najdroższe. Największy wzrost cen odnotowano w Buenos Aires. Na przeciwległym końcu skali cenowej uplasowały się Bangkok, Kuala Lumpur i Pekin ze średnimi cenami około 50 Euro za noc.


W trzecim kwartale 2011 r. wystąpił szczególnie wysoki popyt na noclegi w takich europejskich stolicach jak Wiedeń, Paryż i Praga. W miesiącach letnich popularnością niezmiennie cieszyły się kierunki śródziemnomorskie takie jak: Stambuł czy Barcelona, dzięki czemu hotelom znajdującym się w tym regionie udało się podnieść zarówno frekwencję, jak i ceny. Ceny hoteli w Warszawie wzrosły zaś o 10% w stosunku do roku poprzedniego


Podobnie jak w poprzednim kwartale, ceny pokoi hotelowych w większości dużych miast w Europie nadal rosły w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Dzięki pewnemu ożywieniu gospodarczemu i wynikającemu z niego zwiększonemu popytowi na noclegi w hotelach, ceny zwiększyły się aż o 10% w 8 z 20 miast objętych badaniem. Największy wzrost, wynoszący 14,3%, odnotowano w Moskwie, gdzie średnia cena za pokój podniosła się do 144 Euro.


Podobny wzrost cen odnotowano w Zurychu, który także słynie z tego, że jest drogim miastem. Goście odwiedzający największe miasto Szwajcarii byli zmuszeni sięgać głęboko do kieszeni ze względu na mocną pozycję franka szwajcarskiego. Właściciele hoteli inkasowali średnio 159 Euro za noc, co pozwoliło Zurychowi utrzymać najwyższe miejsce w rankingu miast europejskich.


Źródło: HRS


Komentujesz: Ceny hoteli w Warszawie droższe o 10%

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: hotele, tanie hotele, hrs


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie