Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Baltic Sail Gdańsk 2011



30-06-2011


Już wkrótce serce Gdańska zapełni się niezwykłymi żaglowcami, żeglarzami z całego świata i żądnymi morskich przygód turystami. Na odwiedzających Baltic Sail Gdańsk 2011
czekają nie tylko miejsca na pokładach, ale i Festiwal Szanty pod Żurawiem, Regaty Nord Cup, regaty Smoczych Łodzi oraz inne żeglarskie atrakcje.


Na tegoroczny zlot przybędzie 16 żaglowców, między innymi: piękna replika HMS Bounty, statku znanego z filmu „Piraci z Karaibów. Skrzynia umarlaka”, który został pożarty przez Krakena oraz ponad 30-metrowa carska fregata - Shtandart -replika flagowego okrętu zbudowanego pod osobistym nadzorem cara Piorta I w 1703 roku. Nie zabraknie także kultowych jednostek z Polski. Swoją „prapremierę” podczas zlotu będzie miała s/y Bonawentura, która wpisała się przez ostatnie 20 lat w krajobraz Gdańska.


Jedną z największych atrakcji w czasie Zlotu będzie możliwość wypłynięcia żaglowcem w rejs po Zatoce Gdańskiej. Podobnie jak w poprzednich latach będzie możliwość, nie tylko wejścia na pokład wszystkich żaglowców, które przybędą do Gdańsk, ale też poznania jego załogi, wysłuchania morskich historii i zakosztowania przygody pod żaglami. Koszt kilkugodzinnej wyprawy pod żaglami to 30 i 45 pln za osobę. Bilety można kupić na stronie internetowej www.balticsail.pl, a także bezpośrednio podczas Zlotu w punkcie informacyjnym na Targu Rybnym.


Od lat tradycyjnym punktem imprezy jest Festiwal Szanty pod Żurawiem, na którego scenie zaprezentują się zespoły z całej Polski. Nie można również przegapić innych, stałych już punktów zlotu: niedzielnej parady żaglowców na Motławie czy widowiskowego, sobotniego Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Dla młodszych i najmłodszych w miasteczku zlotu na Targu Rybnym przez cały dzień prowadzone będą gry i animacje oraz prawdziwie pirackie harce.


Komentujesz: Cała naprzód ku morskiej przygodzie!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułu



Tagi: trójmiasto, gdańsk, baltic sail 2011, zatoka gdańska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie