Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festiwal bluesa w Zamku Kliczków26-07-2011


Latem na Zamku w Kliczkowie będzie naprawdę głośno. W średniowiecznych murach rozbrzmi śpiew i dźwięki gitar. Wszystko z powodu, kultowego już dziś, festiwalu Blues nad Bobrem, który odbędzie się dniach 8-15 sierpnia. W pięknej scenerii Borów Dolnośląskich wystąpią między innymi Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski i Wojtek Pilichowski.


To już XXI edycja imprezy, która mimo upływu lat wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród fanów bluesa. Wszystko zaczęło się od koncertu w małym amfiteatrze na Bulwarze nad Bobrem. Z inicjatywy Sławka Zimkiewicza, muzyka z Bolesławca, wystąpił zespół Obstawa Prezydenta i muzycy z Wołowa. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów i tak bluesowy festiwal wszedł na stałe do kalendarza nad bobrzańskich imprez. Przez lata przyciągał największe postaci polskiej sceny bluesa, a wraz z nimi do Bolesławca przyjeżdżały rzesze miłośników muzyki i dobrej zabawy. Na festiwalowej scenie występowali Ryszard Riedel z Dżemem, Martyna Jakubowicz, Tadeusz Nalepa, Swawolny Dyzio czy Nocna Zmiana Bluesa.


Od 1997 roku stałym elementem imprezy jest polowa msza bluesowa, łącząca elementy rzymskokatolickiej liturgii z rytmami bluesa oraz gospel. W poprzednim roku impreza po raz pierwszy miała miejsce na Zamku w Kliczkowie, tutaj też odbędzie się najbliższa edycja.


Ci, którzy w tym czasie odwiedzą zamek mogą liczyć na dużą dawkę porywających dźwięków, a także Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna, doskonalące między innymi śpiew, grę na gitarze akustycznej, perkusji czy harmonijce. A wszystko pod okiem profesjonalistów oraz artystów polskiej sceny, w tym Krystyny Prońko, Marka Napiórkowskiego, Marka Raduli, Pawła Serafińskiego, Wojciecha Pilichowskiego. W programie znajduje się też przegląd zespołów bluesowych, które powalczą o Grand Prix w konkursie im. Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa. W każdy wieczór na dziedzińcu zamkowym odbywać się będą jam sessions, czyli bluesowe improwizacje z udziałem artystów i warsztatowiczów.


Więcej informacji na stronie na www.bluesnadbobrem.pl


Komentujesz: Blues nad Bobrem w Zamku Kliczków

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: osiecznica, zamek kliczków, kliczków, letnie festiwale, blues nad bobrem


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie