Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Konkurs "Przywrócmy blask Piotrkowskiej" rozstrzygnięty10-01-2011

 

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu „Przywróćmy blask Piotrkowskiej".

 

Nagrody w trzech konkursowych kategoriach: „Witryna roku", „Elewacja roku" i „Podwórze roku" wręczyli wiceprezydenci Łodzi: Marek Cieślak i Agnieszka Nowak. 

 

- To są bardzo dobre przykłady na to, jak można samemu o pewne sprawy zadbać oraz jak w praktyce można zmienić i zagospodarować swoje najbliższe otoczenie - mówił o nagrodzonych wiceprezydent Marek Cieślak. - To trzecia edycja konkursu i na pewno będziemy tę tradycję kontynuować. - dodał wiceprezydent.

W pierwszej kategorii nagrodzono witrynę sklepową „Zakładu Optycznego Jacek Pawlicki" przy ul. Piotrkowskiej 27. Na wystawie zakładu, który mieści się w tym samym miejscu od 1928 roku, umieszczono kolekcję zdjęć z rodzinnego albumu właściciela oraz ekspozycję starych okularów, monokli i lornetek teatralnych. Nagrodą uhonorowano również elewację zarządzanej przez Wspólnotę Mieszkaniową kamienicy mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 149. Jury doceniło profesjonalizm w działaniach remontowo - konserwatorskich i dbałość o poszanowanie zabytkowej substancji budynku, które pozwoliły przywrócić świetność XIX-wiecznemu obiektowi.


Za najlepsze podwórze uznano to mieszczące się przy ul. Piotrkowskiej 89. Zarządcę posesji, firmę Olimpu Investment Sp. z o.o., nagrodzono za spójne zagospodarowanie przestrzeni, dobór małej architektury i kompozycji roślinnych oraz iluminację podwórza. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie Wspólnocie Mieszkaniowej zarządzającej nieruchomością przy ul. Piotrkowskiej 152.


W tym roku, po raz pierwszy, konkurs objął swym zasięgiem całą łódzką ulicę - od pl. Wolności do pl. Niepodległości. W poprzednich dwu edycjach można było zgłaszać tylko posesje mieszczące się przy deptakowej części ulicy. Zwycięzcy konkursu prócz tytułów otrzymali nagrody finansowe: 5 tys. zł („Witryna roku"), 40 tys. zł. („Podwórze roku") i 60 tys. zł („Elewacja roku").

 

Foto: Wedlowski, http://commons.wikimedia.org/wiki/


Komentujesz: Blask ulicy Piotrkowskiej w Łodzi przywrócony

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: konkurs, łódź, piotrkowska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • Lukasz-Swierkowski

    Tak się składa, iż byłem w weekend chwilę w Łodzi i jedynym miejscem, które udało mi się "zwiedzić" była właśnie ul. Piotrkowska. Co prawda nie dostrzegłem wspomnianych w tekście...

    Lukasz-Swierkowski

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł