Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Unia Europejska zwraca się do fanów Facebooka z prośbą o zaangażowanie w akcję „Bioróżnorodność 2011”.24-05-2011


Rozpoczął się kolejny etap kampanii informacyjnej dotyczącej bioróżnorodności, któremu patronuje Wydział ds. Ochrony Środowiska Komisji Europejskiej. Dla najbardziej aktywnych obrońców bioróżnorodności, którzy wezmą udział w akcji, czeka nagroda - wycieczka dla dwóch osób do Transylwanii w Rumunii.


Kampania jest elementem nowej strategii przyjętej przez Unię Europejską, która ma na celu zatrzymanie postępującego zanikania różnorodności biologicznej w Europie. Premiera tegorocznej edycji celowo zbiega się z Międzynarodowym Dniem Różnorodności Biologicznej, który obchodzony jest 22 maja. Został on wyznaczony przez ONZ właśnie w celu zwiększenia i ugruntowania wiedzy obywateli Europy w zakresie bioróżnorodności.


Kampania „Bioróżnorodność 2011” skupia się głównie na udzielaniu informacji o tym, w jaki sposób każdy z nas może w codziennym życiu chronić różnorodność biologiczną. Do kampanii zostaną zaproszeni blogerzy - eksperci w dziedzinach związanych z różnorodnością biologiczną. Główną atrakcją nowego etapu jest interesująca wizualnie aplikacja 3D umieszczona na profilu akcji na Facebooku.

Użytkownicy strony będą mogli importować zdjęcia swoje oraz swoich przyjaciół i przekształcać je w formę jednego z symboli kampanii: (wiewiórka, tuńczyk błękitnopłetwy, dąb, żaba lub wróbel).


W Kampanii „Bioróżnorodność 2011” Europejczycy mogą wygrać wycieczkę dla dwóch osób do Transylwanii w Rumunii.

Jak można wygrać? Wystarczy odwiedzić stronę Biodiversity na Facebooku i skorzystać z aplikacji Biodiversify your friends, gdzie możemy przekształcać wizerunki swoich przyjaciół w wybraną maskotkę Biodiversity. Po zabawie przychodzi zaś czas na poważne zobowiązania – odpowiedź na pytanie: co deklarujesz zrobić dla ochrony różnorodności biologicznej? Forma jest dowolna - możesz zrobić to na piśmie lub wysłać wideo czy fotografię. Użytkownicy Facebooka wyłonią 10 najciekawszych deklaracji. Komisja Europejska je oceni i wybierze zwycięzcę. Konkurs trwa od 19 maja do dnia 31 lipca 2011 roku.


Do kampanii dołączyła Fundacja Marka Kamińskiego, która od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w realizacji marzeń i pokonywaniu barier. Pokazuje nie tylko młodym ludziom jak żyć w harmonii z naturą, otoczeniem i światem. Fundacja realizuje projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne, działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska.


Komentujesz: Bioróżnorodność 2011 na Facebooku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: marek kamiński, facebook, fundacja marka kamińskiego, bioróżnorodność


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie