Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Bieguny ekonomii z Markiem Kamińskim09-12-2011


Ogłoszony 18 listopada konkurs Instytutu Marka Kamińskiego przeznaczony jest dla uczniów szkół publicznych oraz niepublicznych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs polega na opracowaniu projektu organizacji wycieczki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem biznesplanu i promocji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 kwietnia 2012 roku.


Głównym celem konkursu jest promocja Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli „Impuls”, w szczególności zachęcenie nauczycieli należących do Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS do realizacji działań w ramach Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości mających na celu upowszechnianie wiedzy w zakresie celów i zadań realizowanych przez bank centralny w Polsce.


Celem konkursu jest również zainteresowanie dzieci i młodzieży ekonomią i zarządzaniem projektami, a przez to – różnymi dziedzinami wiedzy, odkrywanymi nie tylko w szkole, ale również indywidualnie. Nie od dziś wiadomo, że przedmioty związane z ekonomią nie są najbardziej lubianymi przedmiotami szkolnymi – uznaje się je powszechnie za trudne i mało użyteczne w codziennym życiu.


Konkurs pokaże inne oblicze ekonomii oraz pomoże zrozumieć, jak planowanie projektów i budżetu potrzebne jest, aby osiągnąć sukces w wielu dziedzinach życia. Promuje kreatywność i pracę własną – zarówno grupową, jak i indywidualną. Przedstawienie zalet obu rodzajów pracy – praca grupowa stymuluje myślenie, ale każdy uczestnik grupy jest też indywidualnością i odpowiedzialność grupowa nie zwalnia go z samodzielnego myślenia. Dlatego zaproponowany konkurs będzie umożliwiał pracę indywidualną w równym stopniu, jak grupową.


Więcej informacji na stronie www.instytutkaminski.pl


Komentujesz: Bieguny ekonomii z Markiem Kamińskim

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: marek kamiński, fundacja kamińskiego, bieguny ekonomii


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie