Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Biegiem pod górę - IV Maraton Beskidy11-11-2011


12 listopada 2011 r. w Radziechowach koło Żywca wystartuje IV Maraton Beskidy. Równocześnie beskidzką trasę długości blisko 43 km pokonywać będą uczestnicy III Rajdu Nordic Walking z mistrzynią świata Elżbietą Wojciechowską na czele. Start Maratonu Beskidy będzie miał miejsce o godz. 10.00 obok Zajazdu Horolna. III Rajd Nordic Walking rusza dwie godziny wcześniej.


Na liście startowej maratonu jest już ponad 200 uczestników całej Polski, w tym pięciu zawodników, którzy ukończyli Grecki Spartathlon 246 km, a także goście z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji. Najstarszym zawodnikiem, jaki pojawi się na starcie w Radziechowach, jest 82-letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno w dobrej kondycji ukończył XI Poznań Maraton.


Malownicza trasa maratonu zaczyna się w Radziechowach obok słynnej górki Horolna, z której niegdyś górale przepędzili Szwedów. Następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy, by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, po drodze ciesząc wzrok widokami na jesienną panoramę Beskidów. Kolejna na trasie będzie Dolina Zimnika ze wspaniałą ścieżką dydaktyczną Lasów Państwowych. Następnie trasa cały czas wije się serpentynami pod szczyt Skrzycznego (1257 m n.p.m.). Od tego momentu trasa zaczyna biec w dół przez Małe Skrzyczne, Malinowską Skałę, Las Biały. Wracając tą samą trasą do Radziechów, przy rondzie czeka na zawodników bieg na Golgotę Beskidów wzdłuż unikatowych stacji naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce. Następnie trasa prowadzi w dół przez kamieniołom i drogę w Przybędzy, szczęśliwie doprowadzając zawodników do mety przy Zajeździe Horolna.


Więcej informacji na stronie www.maratonbesidy.pl


Komentujesz: Biegiem pod górę - IV Maraton Beskidy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: Żywiec, imprezy biegowe, radziechowy, maraton beskidy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • MadziuszekSt

    świetna zabawa i coś zdrowego , powinno być więcej takich imprez , szkoda że nie wiedziałam wcześniej . ale za rok czemu nie

    MadziuszekSt

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł