Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Białostockie Planty w objęciach Ambientu12-08-2011


15 sierpnia, w ramach działań promujących Białystok Up To Date Festival, odbędzie się niebanalne wydarzenie pod wdzięczną nazwą Ambient Park. Jak przyznają organizatorzy, jest to impreza jedyna w swoim rodzaju – nie ma podobnej w promieniu setek kilometrów, albo i więcej…


- Dzięki niezwykłości jej formuły jesteśmy w stanie wejść ze swoją fazą w przestrzeń miejską. Zajmujemy najładniejszy park Białegostoku i zamieniamy go w gigantyczny chill out room. Bo gdzie najlepiej się relaksuje, jak nie w towarzystwie natury? Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że muzyka ambientowa to muzyka inspirowana w dużej mierze ową naturą. Staramy się ukazać szerszej publice, że ambient to nie jest jakiś dziwaczny zestaw dźwięków, lecz gatunek, który powstał aby wspomagać relaks, by działać na naszą podświadomość. My jednak ambientu staramy się słuchać jak najbardziej świadomie. I świadomie, z pełną premedytacją zaprosiliśmy do nas legendę elektroniki: Roberta Henke, znanego również jako Monolake – przyznają organizatorzy festiwalu.


Roberta Henke jest muzykiem, artystą, wykładowcą oraz programistą. Od czasów legendarnego „Chain Reaction” eksperymentuje w muzyce i sztuce dzięki inspiracji na pograniczu kultury klubowej i zaplecza akademickiego. Bez niego nie byłoby sławnego programu „Ableton”, który wytyczył nowe ścieżki i dziedzinie produkcji muzyki, jedynych w swoim rodzaju performansów audio-video oraz niezwykłych instalacji… Występowi Monolake podczas Ambient Parku towarzyszyć będzie system 6.0 surround, stworzony specjalnie pod białostockie Planty.


Gwiazdę wieczoru godnie supportować będą: Wounds Live, białostocki władca nastrojów, który pisze o sobie: „Wounds is anything I can think of, a real musical shape-shifter”, Edemski i Nikos oraz Technosoul Ambient Selection, czyli wyjątkowy DJ set Essence’a i Dtekk’a.


Ambient Park to impreza przede wszystkim muzyczna, ale nie tylko. Rodziny z dziećmi, w ten wolny dzień tłumnie odwiedzające Planty, będą mogły kreatywnie spędzić czas na plenerze plastycznym zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Wieczorem zacznie się magia. Uruchamiamy światła, instalację multimedialną autorstwa Osmo, pokazy Rady Puchaczy i Freshness autorstwa DanceOFFni.


Program:

13:00 - Plener Plastyczny / Technosoul Ambient Selection / Rada Puchaczy Bubbleshow;
19:30 - Edemski & Nikos live! / Osmo visual installation;
20:45 - Freshness – DanceOFFnia;
21:00 - Wounds live;
22:00 - Robert Henke live.


Szczegółowe informacje na stronie bialystokuptodate.pl


Komentujesz: Białostockie Planty w objęciach Ambientu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: białystok, letnie festiwale, up to date festival, festiwale muzyczne, ambient park


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • thor001

    Tak fantazyjnego miejsca jak białostockie planty nie ma w całej Polsce. Do tego dochodzi super pogoda, muzyka i ogólna atmosfera radości. Co więcej nam potrzeba!!

    thor001

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł