Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2187)

Bezpłatny Internet na Lotnisku Chopina

14-02-2013

Lotnisko Chopina dołączyło do grona portów lotniczych udostępniających podróżnym bezprzewodowy dostęp do Internetu. Od połowy stycznia cały terminal dworca lotniczego objęty jest sygnałem sieci wi-fi, który umożliwia bezpłatne surfowanie po sieci.

Każdy użytkownik otrzyma bezpłatny dostęp do Internetu na okres 30 min z maksymalną przepustowością 1024 kb/s, bez możliwości ponownego zalogowania się po upłynięciu tego czasu (wyjątkiem są Salony VIP i ExL, w których można korzystać z sieci przez cztery godziny).

Korzystanie z usługi umożliwia zestaw loginów i haseł, które można uzyskać w sześciu specjalnych Infokioskach, rozlokowanych na terenie Terminalu A. Zalogowanie do systemu następuje po zeskanowaniu kodu kreskowego 2D z karty pokładowej.

Dotychczas bezprzewodowy Internet w terminalu Lotniska Chopina udostępniany był przez PPL w Salonach VIP i ExL oraz w pobliżu stanowisk reklamowych firm ING i Play. W połowie listopada Służba Informatyki i Telekomunikacji uruchomiła sieć wifi również na potrzeby akcji firmy IBM, która promowała swoją ideę Inteligentnego Miasta. Z własnych bezprzewodowych sieci korzystały również niektóre firmy działające na terenie lotniska (m.in. kawiarnie, sklepy). Po uruchomieniu sieci Portów Lotniczych wszystkie dotychczas wykorzystywane punkty dostępu mają zostać wyłączone.

Łącznie w Polsce funkcjonuje ponad 1,6 tys. publicznych punktów z darmowym dostępem do Internetu. Na całym świecie, według serwisu Wefi.com, jest obecnie ponad 145 mln punktów dostępowych wi-fi.

Źródło: Lotnisko Chopina


Komentujesz: Bezpłatny Internet na Lotnisku Chopina

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie