Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2179)

Bezpieczny stok w Białce Tatrzańskiej

08-02-2013

Ferie zimowe to okazja do szaleństw na śniegu oraz czas rodzinnych wyjazdów. Aby wyjazd był udany należy pamiętać o zasadach savoir-vivre i bezpieczeństwa panujących na stokach. 9 lutego w ośrodku narciarskim Bania ratownicy TOPR i GOPR opowiedzą o obowiązującym na stokach Kodeksie Narciarskim.

Organizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne kampania społeczna Bezpieczny Stok tym razem zawita do Białki Tatrzańskiej. Uczestnicy dowiedzą się, jak solidnie się przygotować do sezonu zimowego. Akcja Bezpieczny Stok kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. Na celu ma informowanie jak bezpiecznie uprawiać sporty zimowe oraz poruszać się na stokach narciarskich.

Narciarze i snowboardziści ośrodka narciarskiego Bania dowiedzą się krok po kroku, w jaki sposób zachować się podczas wypadku na stoku, tak aby jak najszybciej dotarła pomoc do ofiary. Pracownicy TOPR pokażą, jak powinna wyglądać procesjonalnie przeprowadzona akcja ratunkowa. Przygotują również symulację zjazdu z poszkodowanym w wypadku na stoku. Uczestnicy poznają lawinowe ABC, zostanie zaprezentowany sprzęt lawinowy oraz w sposoby jego użycia. Instruktorzy pokażą, jak rozruszać mięśnie przed zjazdem, by nie nabawić się kontuzji podczas zjazdów.

Ferie zimowe kojarzą się nam z zabawą i czasem wypoczynku. Gdy będziemy pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa i dobrych manierach na stoku, to odpoczynek będzie szczególnie udany. Organizatorzy akcji również zapewnią uczestnikom rozrywkę. Planowane są zabawy na śniegu oraz quizy z nagrodami dla dzieci. A na koniec ratownicy pomogą wszystkim chętnym dobrać odpowiedni kask, o którym warto pamiętać uprawiając sporty zimowe.

Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Bezpieczny stok w Białce Tatrzańskiej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: białka tatrzańska, ferie zimowe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie