Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Będziemy masowo uciekać przed Euro?


26-05-2012


Ponad połowa Polaków uważa, że Euro 2012 wpłynie pozytywnie na wizerunek naszego kraju za granicą. Wśród plusów z organizacji mistrzostw Europy najczęściej wymieniamy szansę doskonałej promocji dla miast-gospodarzy, poprawę infrastruktury oraz jakość bazy noclegowej. Mniej entuzjastycznie podchodzimy do stanu przygotowań na Euro, ale deklarujemy, że będziemy wiernie kibicować podczas mistrzostw i nie planujemy masowych wyjazdów urlopowych w czerwcu – takie wnioski płyną z sondażu przeprowadzonego przez serwis noclegowy eholiday.pl.


Euro 2012 zdecydowanie podzieliło Polaków co do oceny stanu przygotowań naszego kraju do mistrzostw Europy. Niemal co trzeci ankietowany pozytywnie ocenia wysiłek i zakres realizacji prac przed tą ważną imprezą. Odmiennego zdania jest jednak 40 proc. respondentów, oceniając sytuację jako „złą” (21%) lub bardzo złą (19%). Ocenę dostateczną wystawiło 29 proc. ankietowanych.


Większy optymizm Polacy wykazują, dostrzegając korzyści z organizacji Euro 2012 w naszym kraju. Ponad połowa ankietowanych (56%) jest zdania, że to wyjątkowe wydarzenie zwiększy zainteresowanie Polską wśród zagranicznych turystów. Co piąty respondent (19%) uważa, że po mistrzostwach „nic się nie zmieni”.


Wśród plusów wynikających z organizacji tak dużej międzynarodowej imprezy sportowej internauci najczęściej wymieniali okazję do promocji miast-gospodarzy i poszczególnych regionów w naszym kraju (37%), poprawę infrastruktury (29%) i stanu bazy noclegowej (18%). Zdaniem 13% ankietowanych organizacja Euro 2012 zwiększy zainteresowanie sportem i aktywnym trybem życia wśród Polaków.


Niemal połowa ankietowanych (46%) chętnie wynajęłaby na Euro 2012 swoje mieszkanie kibicom, gdyby oczywiście miała taką możliwość. Wśród osób, które takiej inicjatywy nie wykazują, przeważa obawa przed zniszczeniem mieszkania przez kibiców lub brak zaufania do osób, których nie znamy.


Z ankiety przeprowadzonej przez eholiday.pl wynika, że nie należy się spodziewać masowych wyjazdów Polaków w czerwcu. Jedynie co piąty ankietowany (19%) deklaruje wyjazd na urlop podczas Euro, prawie połowa (47%) pozostanie w pracy lub w szkole, a 34% respondentów nie jest zdecydowanych i nie ma jeszcze żadnych planów.


Źródło: www.eholiday.pl


Komentujesz: Będziemy masowo uciekać przed Euro?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: podróże, euro 2012, eholiday.pl


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie