Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Będzie nowy most koło Torunia i Bydgoszczy


27-10-2010


Rozpoczęły się działania w kierunku uruchomienia przeprawy promowej przez Wisłę, na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka (woj. kujawsko-pomorskie).

Prace zainicjował Urząd Marszałkowski w Toruniu z powiatami: toruńskim, bydgoskim oraz Solcem Kujawskim i gminą Zławieś Wielka.

Podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie odbyło się we wtorek na przyczółku w Czarnowie. Samorząd województwa zarezerwował na tę inwestycję 5 mln zł.


"Stworzenie takiego połączenia to dodatkowe skomunikowanie ze sobą dróg krajowych nr 10 i 80, łączących Bydgoszcz i Toruń - dwa największe miasta regionu. Dla mieszkańców tego obszaru oznacza to skrócenie o kilkadziesiąt kilometrów trasy oraz, co równie istotne, czasu przejazdu do miejscowości leżących po obu stronach rzeki" - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Przeprawa promowa powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 249 i połączy Solec Kujawski w powiecie bydgoskim z Czarnowem w gminie Zławieś Wielka w powiecie toruńskim.

"To, ile i jak pojemne promy trzeba będzie zakupić, wykaże analiza zlecona przez Urząd Marszałkowski. Przygotowanie przeprawy zakłada też odnowienie dróg dojazdowych do przyczółków na Wiśle" - dodał marszałek.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Urząd Marszałkowski wpisał je do projektu przyszłorocznego budżetu i rozpoczął procedurę przygotowania przedsięwzięcia do realizacji, a to oznacza, że promy pojawią się na Wiśle prawdopodobnie już w przyszłym roku.

"Przeprawa będzie też ciekawą propozycją dla turystów - umożliwi powstanie szlaku turystycznego, łączącego Inowrocław i Pałuki z rejonem Chełmna i Chełmży. Pozwoli także na efektywne wykorzystanie ścieżek rowerowych, które powstają w powiecie bydgoskim i toruńskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego" - podkreślił Piotr Całbecki.


źródło: PAP/www.polskieradio.pl

Komentujesz: Będzie nowy most koło Torunia i Bydgoszczy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie