Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Barwy soli Europy"22-09-2011


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w międzynarodowym wydarzeniu „Barwy soli Europy”, które obejmuje konkurs fotograficzny, wystawę oraz album. Jego celem jest ukazanie piękna, bogactwa i różnorodności odmian soli, występujących w Polsce i w krajach UE.


Sól znana ze względu na swą wartość i wielorakie zastosowanie potrafi także zachwycić swym pięknem i to zarówno sól kamienna wydobywana w kopalniach jak i efektowne formy wtórnych krystalizacji (stalagmity, stalaktyty, choinki) wytrącające się z solanki czy kompozycje złożone z kryształów powstałych w czasie procesu warzenia w panwiach lub morskich ogrodach. Ciekawe formy i kształty dopełnia barwa solnych okazów od białej poprzez różne odcienie szarości po niebieską, różową, pomarańczową i zieloną.


Wydarzenie jest pomysłem integrującym kraje Unii Europejskiej. Muzeum proponuje fotografom, mieszkańcom i zwiedzającym polskie i europejskie miejsca z solą związane - kopalnie, warzelnie, solne ogrody i muzea - wspólne wykonanie wyjątkowej fotograficznej mapy tych miejsc i tym samym włączenie się w ich promowanie. Każdy uczestnik konkursu będzie solnym ambasadorem swojego kraju lub innego, którego sól go zachwyci.


Fotografie konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie „Barwy soli Europy” w okresie od 18 listopada 2011r. do 31 marca 2012 roku w ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, na III poziomie kopalni soli.


Najlepsze prace konkursowe pojawią się w towarzyszącym wystawie albumie pt. „Barwy soli Europy”, który wpisze się w krąg oryginalnych pamiątek polskiej prezydencji.


Termin nadsyłania fotografii na konkurs upływa 30 września 2011.


Informacja o konkursie i regulamin na stronie www.muzeum.wieliczka.pl


Komentujesz: Barwy soli Europy w Muzeum Żup Krakowskich

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wieliczka, konkurs fotograficzny, muzeum żup krakowskich, kopalnia soli


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie