Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2153)

Barwne lasery rozświetlą Karkonosze


23-01-2013


W dniach 25-27 stycznia Karkonosze rozjaśni blask dwóch wyjątkowych festiwali. Karkonoski Festiwal Światła i Transgraniczny Festiwal Przestrzeni Publicznej są wizytówką regionu, która co roku ściąga tłumy widzów. Wydarzenie uświetnią pokazy laserowe, pirotechniczne oraz video-mapping.


Pierwszy dzień Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej Jelenia Góra 2013 rozpocznie cykl konferencji poświęconych aranżacji przestrzeni publicznej i roli światła w sztuce i urbanistyce. Goście będą mogli obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą architekturze Jeleniej Góry i wystawę szkła artystycznego „E-Glass”. Dla dzieci przygotowano warsztaty „Mali architekci - zabawa ze światłem”.


W drugim dniu Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej zainteresowani będą mogli uczestniczyć w konferencjach poświęconych iluminacjom przestrzeni miejskiej i krajobrazu. Wieczorem odbędą się pokazy FireShow, video-mapping oraz pokazy świetlne i laserowe na elewacji Ratusza w Jeleniej Górze. Widowisko przygotowali performerzy z Wrocławia, Londynu i Czech.


W niedzielę 27 stycznia wydarzenie przenosi się do Cieplic, gdzie odbędzie się V Karkonoski Festiwal Światła. W programie jest m. in. koncert audiowizulany „Sky to Speak” w Teatrze Zdrojowym Animacji, obrazy świetlne „Do ciszy” na elewacji Pawilonu Lalka oraz interaktywny mapping sterowany przez moderatora za pomocą gestów, z możliwością udziału publiczności. W Teatrze Zdrojowym Animacji odbędzie się „Rezonans 3 Metaenergii” - performance trzech autorów prezentujących autonomiczne, multimedialne prezentacje.


Karkonoski Festiwal Światła zakończy pokaz laserowy Visual-Senastion na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze i tradycyjnie Fire Show, autorstwa Andrzeja Nowaczka.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Barwne lasery rozświetlą Karkonosze

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: karkonosze, cieplice, jelenia góra, festiwal światła


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie