Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Lotnisko Chopina w Warszawie zanotowało drugi najlepszy wynik w historii portu07-02-2011


Ponad 8,7 mln odprawionych pasażerów i blisko 140 tys. operacji lotniczych zanotowało w 2010 r. Lotnisko Chopina w Warszawie. To drugi najlepszy wynik w historii portu.


W ciągu całego 2010 r. warszawskie lotnisko obsłużyło 8 mln 712 tys. pasażerów, czyli o ponad 400 tys. (4,7 proc.) więcej niż w 2009 r. Stanowi to 42,7 proc. całego ruchu pasażerskiego w Polsce. Liczba pasażerów w ruchu rozkładowym wzrosła o 7,3 proc., w ruchu czarterowym zanotowano wzrost o 4,3 proc. natomiast liczba pasażerów w ruchu niskokosztowym zmniejszyła się o 4,0 proc.


Liczba pasażerskich operacji lotniczych wzrosła o 0,7 proc. zaś liczba wszystkich operacji lotniczych wzrosła o 2,2 proc. do 138,6 tys.


W 2010 r. największymi przewoźnikami na Lotnisku Chopina pod względem liczby przewiezionych pasażerów byli: 1) PLL LOT, który zanotował wzrost o 9,1 proc. do roku ubiegłego i uzyskał 44,6 proc. udziału w ruchu, 2) WizzAir - wzrost o 10 proc. 12,5 proc. udziału w ruchu, 3) Lufthansa wzrost o 23,5 proc. 5,5 proc. udziału w ruchu. Pasażerowie tradycyjnych linii lotniczych stanowili 83 proc. a pasażerowie tanich linii 17 proc. całego ruchu pasażerskiego.


Dyrektor Lotniska Chopina, Michał Marzec, ocenia ubiegłoroczne wyniki warszawskiego portu jako bardzo dobre i zwraca uwagę, że są one potwierdzeniem udanego roku dla całej branży portów lotniczych w Polsce.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Bardzo dobry wynik warszawskiego lotniska

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, linie lotnicze, lotnisko chopina, okęcie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie