Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Podhale - bardzo dobre warunki narciarskie


 30-12-2009


Na Podhalu panują bardzo dobre warunki narciarskie, stoki są przygotowane tak, ze nawet przy braku opadów bedzie można jeździć. Czynnych jest kilkadziesiąt wyciągów, a na trasach leży od 40 do około 100 centymetrów sztucznego śniegu. Po przejściu halnego znów jest mroźno, więc armatki śnieżne mogą pracować pełną parą.

 

W rejonie Zakopanego można pojeździć na Polanie Szymoszkowej, pod Nosalem, na górnej polanie Gubałówki i Harendzie. W gminie Bukowina Tatrzańska zapraszają między innymi ośrodki na Kotelnicy Białczańskiej, Bani i Kaniówce w Białce Tatrzańskiej, na wierchach Rusińskim i Olczańskim.

 

Bardzo dobrze utrzymane są także trasy w Witowie, Murzasichlu, Gliczarowie Górnym, Kluszkowcach, Polanie Sosny w Niedzicy, Spytkowicach i Małem Cichem. Na szusowanie zapraszają też nowotarskie Długa Polana i Zadział. W Szczawnicy czynna jest też trasa Palenica II i Szafranówka, a w okolicach Rabki - Chabówka i Polczakówka. 

 

W rejonie Kasprowego Wierchu leży około 45 cm śniegu, zbyt mało, aby bez szkody dla przyrody przygotować trasy narciarskie w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym.

 

Górskie służby ratownicze i policja przypominają, że w styczniu zaczną obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o kulturze fizycznej; każdy narciarz i snowboardzista, który nie ukończył 15 roku życia, będzie musiał jeździć w kasku.

 

Podczas konferencji otwierającej sezon narciarski w województwie, Małopolski Komendant Policji powiedział, że policjanci pełniący służbę na stokach będą zwracać szczególną uwagę na to, czy nowe przepisy są respektowane.

 

"Patrole mogą oczywiście wystawić mandat, ale w początkowym okresie będziemy głównie przypominać opiekunom o konieczności zaopatrzenia dzieci i młodzieży w kaski" - poinformował młodszy inspektor Andrzej Rokita.

 


 źródło: PAP/interia.plKomentujesz: Bardzo dobre warunki narciarskie na Podhalu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie