Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Bałtów chce być polską stolicą questingu01-12-2010Ruszył projekt „Bałtów – polską stolicą questingu”. W ciągu roku powstanie 20 questów, czyli nieoznakowanych w terenie szlaków, które zostaną przygotowane przez mieszkańców Bałtowa. Na zakończenie projektu najlepsze questy zostaną wydane w formie albumu kolekcjonerskiego.


Podjęcie wysiłku w kierunku stworzenia questów sprawi, że gospodarstwa agroturystyczne w Bałtowie, będą mogły zaproponować turyście własne atrakcje, co nieczęsto wchodzi w skład takich ofert – mówi Jarosław Kuba, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”.Questing określany jest mianem turystyki z zagadkami. Urozmaicony teren Bałtowa ma być idealny dla tworzenia ścieżek tematycznych wokół tropów dinozaurów, jaskiń, ciekawej roślinności, układu wodnego czy zabytków.


Aby projekt „Bałtów – polską stolicą questingu” zakończył się sukcesem, jego uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów, prowadzonych przez pracowników agencji Planet PR. Podczas szkoleń dowiedzą się co to jest questing, na co zwracać uwagę podczas tworzenia ścieżek, gdzie szukać inspiracji i jak porządkować pojawiające się pomysły. Następnym krokiem będzie tworzenie zagadek i map.


Efekty prac widoczne będą latem przyszłego roku. Więcej informacji o projekcie i jego uczestnikach znaleźć można na stronie www.baltow.questing.pl.


Źródło: dziennikturystyczny.pl
Foto: dziennikturystyczny.pl

Komentujesz: Bałtów chce być polską stolicą questingu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: bałtów, questing, szlaki turystyczne, bałt


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie