Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Balon widokowy nad Warszawą – nowa atrakcja stolicy


24-04-2012


Stolicy przybędzie już wkrótce nowa atrakcja turystyczna. Helowy balon z gondolą widokową wzniesie jednorazowo około trzydziestu osób, które będą mogły podziwiać Warszawę z wysokości 150 metrów, czyli ponad 60 metrów wyżej niż taras widokowy Pałacu Kultury. Atrakcja ma ruszyć oficjalnie 12 maja.


Orange Stacja Balon zostanie usytuowana przy Moście Świętokrzyskim, po prawej stronie Wisły, zaledwie kilkaset metrów od Stadionu Narodowego. Podczas Euro 2012 będzie tam można obejrzeć mecz na wielkim telebimie, siedząc na trybunach na wale wiślanym. Firma Warsaw Sky, która jest właścicielem i organizatorem atrakcji szacuje, że w pierwszym roku działalności z lotu balonem skorzysta nawet 80 tys. osób.


Z balonu skorzystają też uczniowie. Inwestor, czyli firma Warsaw Sky, wspólnie z wydawnictwem Nowa Era zamierzają stworzyć program "Podniebna szkoła" z lekcjami historii, geografii, fizyki. Do maja będą trwały prace przygotowawcze do lotów z pasażerami.


Według planów balon będzie latał nad Warszawą przez kolejne trzy lata. Nie będzie to jednak tylko platforma widokowa. Wokół niego powstanie cała infrastruktura, m.in. kawiarnia, sklep z pamiątkami, miejsce na koncerty i imprezy, nawet dla tysiąca osób.


Orange Stacja Balon otwarta będzie codziennie od godz. 9 do godz. 22, a w weekendy do godz. 24. Bilet jednorazowy w tygodniu 35 zł. normalny i 25 zł. ulgowy oraz w weekend 40 zł. normalny i 30 zł. ulgowy. Będą też dostępne bilety rodzinne i grupowe.


Więcej informacji na stronie www.stacjabalon.pl


Komentujesz: Balon widokowy nad Warszawą

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: balony, warszawa, euro 2012, lot balonem


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie